Serwis jest częścią portalu echodnia.eu

Twoje miasto

Zdrowie i uroda » Zdrowie i uroda - służby ratownicze

dodano: 6 października 2012, 9:00

tagi:badaniemagnetycznyrezonansSandomierz

Rezonans magnetyczny dostępny w Sandomierzu

Pacjenci z powiatu sandomierskiego i okolicznych regionów mają bliżej na badania rezonansem magnetycznym.

Rezonans magnetyczny (MRI) to nowoczesne i bardzo dokładne badanie, przedstawiające przekroje narządów wewnętrznych człowieka we wszystkich płaszczyznach.

Rezonans magnetyczny (MRI) to nowoczesne i bardzo dokładne badanie, przedstawiające przekroje narządów wewnętrznych człowieka we wszystkich płaszczyznach.

(fot. archiwum)

W połowie sierpnia w sandomierskim szpitalu uruchomiono (uroczyste otwarcie odbyło się we wrześniu) pracownię Rezonansu Magnetycznego, a świętokrzyski NFZ zawarł kontrakt na finansowanie wykonywanych tu badań przeznaczając na ten cel – do końca roku - prawie 300 tysięcy złotych. Wcześniej pacjenci musieli być wożeni na to badanie do Stalowej Woli i do Kielc.

Rezonans magnetyczny (MRI) to nowoczesne i bardzo dokładne badanie, przedstawiające przekroje narządów wewnętrznych człowieka we wszystkich płaszczyznach. Jest niezastąpione we współczesnej medycynie przy diagnozowaniu wielu schorzeń. Za pomocą rezonansu uzyskuje się bardzo dobre obrazy układu mięśniowego i szkieletowego, zwłaszcza kręgosłupa i otaczających go przestrzeni. Sprawdza się też w diagnostyce nowotworów i procesów zapalnych. MRI bardzo dobrze uwidocznia naczynia krwionośne, jamy serca i mięsień sercowy. Umożliwia wykrycie elementów niewidocznych w prześwietleniu rentgenowskim.

Strefa Imprez

więcej »

Zobacz na głównej

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. 2001-2015