Twoje miasto

Jesteś tu: Strona główna Zdrowie i uroda Zdrowie i uroda - służby ratownicze Artykuł

Rezonans magnetyczny dostępny w Sandomierzu

Dodano: 6 października 2012, 9:00

Pacjenci z powiatu sandomierskiego i okolicznych regionów mają bliżej na badania rezonansem magnetycznym.
Rezonans magnetyczny (MRI) to nowoczesne i bardzo dokładne badanie, przedstawiające przekroje narządów wewnętrznych człowieka we wszystkich płaszczyznach.

Rezonans magnetyczny (MRI) to nowoczesne i bardzo dokładne badanie, przedstawiające przekroje narządów wewnętrznych człowieka we wszystkich płaszczyznach. (fot. fot. archiwum)

W połowie sierpnia w sandomierskim szpitalu uruchomiono (uroczyste otwarcie odbyło się we wrześniu) pracownię Rezonansu Magnetycznego, a świętokrzyski NFZ zawarł kontrakt na finansowanie wykonywanych tu badań przeznaczając na ten cel – do końca roku - prawie 300 tysięcy złotych. Wcześniej pacjenci musieli być wożeni na to badanie do Stalowej Woli i do Kielc.

Rezonans magnetyczny (MRI) to nowoczesne i bardzo dokładne badanie, przedstawiające przekroje narządów wewnętrznych człowieka we wszystkich płaszczyznach. Jest niezastąpione we współczesnej medycynie przy diagnozowaniu wielu schorzeń. Za pomocą rezonansu uzyskuje się bardzo dobre obrazy układu mięśniowego i szkieletowego, zwłaszcza kręgosłupa i otaczających go przestrzeni. Sprawdza się też w diagnostyce nowotworów i procesów zapalnych. MRI bardzo dobrze uwidocznia naczynia krwionośne, jamy serca i mięsień sercowy. Umożliwia wykrycie elementów niewidocznych w prześwietleniu rentgenowskim.

Czytaj więcej o:
  • badanie
  • magnetyczny
  • rezonans
  • Sandomierz
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najczęściej czytane
Brak ankiety.

Informacje z Twojego powiatu

Natura

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press sp. z o.o. 2001-2015