Oceniamy burmistrzów i wójtów powiatu włoszczowskiego. Sprawdź wyniki

Dodano: 12 października 2012, 7:00

Od piątku, do poniedziałku, 19 listopada, do godziny 24 można wziąć udział w głosowaniu oceniającym naszą władzę na półmetku tej kadencji.
Oceniamy burmistrzów i wójtów powiatu włoszczowskiego. Sprawdź wyniki

Aktualne wyniki można śledzić na bieżą-co na portalu WWW.ECHODNIA.EU/WLOSZCZOWA lub codziennie w papierowym wydaniu "Echa Dnia”. Zapraszamy też do dyskusji oceniającej rządy w naszych miastach i gminach na forum ECHODNIA.EU.

WŁOSZCZOWA – BURMISTRZ BARTŁOMIEJ DORYWALSKI

Po splendorze, jaki przyniosło mu w oczach wielu mieszkańców wybudowanie basenu w 2010 roku, połowa tej kadencji w jego wykonaniu była raczej chuda pod względem inwestycyjnym - skurczyły się możliwości finansowe gminy. Dodatkowo Bartłomiejowi Dorywalskiemu opozycja w dalszym ciągu zarzucała uprawianie polityki w samorządzie, co – jej zdaniem – nie służy dobru gminy.

Oceniamy dotychczasowe rządy burmistrza Bartłomieja Dorywalskiego. Jeżeli uważasz, że rządzi dobrze, wyślij SMS o treści SW.WL.WL TAK pod numer 71466. Jeżeli uwa-żasz, że rządzi źle, wyślij SMS o treści SW.WL.WL NIE pod numer 71466.

KRASOCIN – WÓJT IRENEUSZ GLIŚCIŃSKI

Jest wójtem pierwszą kadencję. Rada Gminy, początkowo nieprzychylna, zaczyna się coraz bardziej do niego przekonywać. Obecnie priorytetem jest kontynuowanie budowy kanalizacji oraz sprawy związane z przebudową szkoły w Krasocinie. Jedną z najtrudniejszych decyzji wójta była likwidacja w tym roku sześciu szkół filialnych. Mimo to nikt z nauczycieli nie stracił pracy.

Oceniamy dotychczasowe rządy wójta Ireneusza Gliścińskiego. Jeżeli uważasz, że rządzi dobrze, wyślij SMS o treści SW.WL.KR TAK pod numer 71466. Jeżeli uwa-żasz, że rządzi źle, wyślij SMS o treści SW.WL.KR NIE pod numer 71466.

KLUCZEWSKO – WÓJT RAFAŁ PAŁKA

Najmłodszy w powiecie włoszczowskim wójt rządzi pierwszą kadencję. Skupił się głównie na tym, co zapoczątkował jego poprzednik, a więc budowie kanalizacji. Widać, że zależy mu też na pobudzaniu inicjatyw lokalnych oraz poprawie komunikacji z obywatelami. Ciekawostką jest fakt, że w Radzie Gminy Kluczewsko zasiadł na kolejną kadencję również ojciec wójta, a wcześniej radną była mama Rafała Pałki.
Oceniamy dotychczasowe rządy wójta Rafała Pałki. Jeżeli uważasz, że rządzi dobrze, wyślij SMS o treści SW.WL.KL TAK pod numer 71466. Jeżeli uważasz, że rządzi źle, wyślij SMS o treści SW.WL.KL NIE pod numer 71466.

SECEMIN – WÓJT SŁAWOMIR KRZYSZTOFIK

Postawił sobie za główny cel poprawę infrastruktury drogowej oraz rewitalizację Secemina, na co pozyskał fundusze unijne. Spotkał się z ostrą krytyką, gdy zaczął wprowadzać reformę oświatową w gminie od likwidacji szkoły filialnej w Kuczkowie. Wójt inaczej sobie to wyobrażał, jednak społeczeństwo pogroziło mu.

Oceniamy dotychczasowe rządy wójta Sławomira Krzysztofika. Jeżeli uważasz, że rządzi dobrze, wyślij SMS o treści SW.WL.SE TAK pod numer 71466. Jeżeli uwa-żasz, że rządzi źle, wyślij SMS o treści SW.WL.SE NIE pod numer 71466.

MOSKORZEW – WÓJT JAROSŁAW KLIMEK

Priorytetem jego rządów była budowa wodociągów oraz rewitalizacja Moskorzewa, która będzie realizowana w przyszłym roku. Bolączką jest oświata. Gmina ma duże zaległości wobec nauczycieli z tytułu nie wypłacenia im wyrównań pensji oraz problemy z bieżącym regulowaniem składek w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych z tego tytułu.

Oceniamy dotychczasowe rządy wójta Jarosława Klimka. Jeżeli uważasz, że rządzi dobrze, wyślij SMS o treści SW.WL.MO TAK pod numer 71466. Jeżeli uwa-żasz, że rządzi źle, wyślij SMS o treści SW.WL.MO NIE pod numer 71466.

RADKÓW – WÓJT STANISŁAW HEREJ

To najdłużej urzędujący wójt w naszym powiecie, rządzący nieprzerwanie od 22 lat. Za główny cel postawił sobie w tej kadencji budowę kanalizacji, przebudowę obiektów kulturalnych i sakralnych oraz remont dróg lokalnych. Tradycyjnie gmina Radków, jak podkreśla Herej, jest daleka od uprawiania polityki, skupia się jedynie na sprawach gminy, co wychodzi jej na dobre.

Oceniamy dotychczasowe rządy wójta Stanisława Hereja. Jeżeli uważasz, że rządzi dobrze, wyślij SMS o treści SW.WL.RA TAK pod numer 71466. Jeżeli uwa-żasz, że rządzi źle, wyślij SMS o treści SW.WL.RA NIE pod numer 71466.

Czytaj więcej o:
  • mała ojczyzna-wielka sprawa
  • włoszczowa
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Sonda SMS
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.