Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prezent dla Uniwersytetu od radomskiej firmy

Monika DASZKOWSKA, [email protected]
Nowoczesne urządzenie przekazali przedstawiciele Kombudu, od lewej: Krzysztof Łukowski, Kazimierz Frąk, Anna Szczygielska, a odebrali przedstawiciele Uniwersytetu: Zbigniew Łukasik, Elżbieta Szychta, Janusz Dyduch
Nowoczesne urządzenie przekazali przedstawiciele Kombudu, od lewej: Krzysztof Łukowski, Kazimierz Frąk, Anna Szczygielska, a odebrali przedstawiciele Uniwersytetu: Zbigniew Łukasik, Elżbieta Szychta, Janusz Dyduch Tadeusz Klocek
Radomskie Zakłady Automatyki Kombud S.A. przekazały Uniwersytetowi urządzenie do pracy dydaktycznej

Nowoczesne urządzenie samoczynnej sygnalizacji przejazdowej trafiło na radomski Uniwersytet. Przekazały go na potrzeby uczelni lokalne Zakłady Automatyki Kombud S.A. Będą się na nim szkolić studenci Wydziału Transportu i Elektrotechniki.

- To już nie pierwszy dar, jaki przekazały nam Zakłady Automatyki Kombud S.A. - przyznaje Elżbieta Szychta, dziekan wydziału Transportu i Elektrotechniki radomskiej uczelni.

Uczelnia współdziała z firmą Kombud od wielu lat. - Obecnie pracujemy nad wspólnym projektem badawczym - mówi Zbigniew Łukasik, rektor Uniwersytetu Technologiczno - Humanistycznego imienia Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. - Mamy na koncie także wspólne publikacje. Warto podkreślić, że większość zatrudnionych w firmie inżynierów ukończyło naszą uczelnię, a studenci mogą liczyć na praktyki w Kombudzie.

NIEZAWODNA SYGNALIZACJA

Przekazany w piątek kolejny prezent dla uczelni to nowoczesne urządzenie samoczynnej sygnalizacji przejazdowej, bardzo istotne dla bezpieczeństwa w ruchu kolejowym.

- Warto podkreślić, że powstało ono w całości w Polsce w radomskich Zakładach Automatyki Kombud S.A. - mówi Kazimierz Frąk, prezes firmy. - Według użytkowników jest ono jednym z najbardziej niezawodnych na świecie. Tym razem będzie służyło celom dydaktycznym i mam nadzieję, że sprawdzi się równie doskonale.
Urządzenie samoczynnej sygnalizacji przejazdowej jest obecnie zainstalowane na mniej więcej dwóch tysiącach przejazdów kolejowych w Polsce na mniej więcej 18 tysięcy istniejących.

NOWOCZESNA PRACOWNIA

Doskonalić swoje umiejętności na przekazanym urządzeniu będą studenci wydziału Transportu i Elektrotechniki. Otrzymał je Zakład Systemów Sterowania Ruchem Kolejowym.

- Chciałbym podkreślić, że dzięki podobnym urządzeniom, które do nas trafiają, możemy się pochwalić, że Wydział Transportu i Elektrotechniki naszej uczelni jest najlepiej wyposażonym wydziałem tego typu w Europie - podkreśla Janusz Dyduch, kierownik Zakładu Systemów Sterowania Ruchem Kolejowym. - To pozwala nam zabiegać o studentów europejskich, ale także ośmiela naszych absolwentów do starania się o staże lub pracę także w innych krajach europejskich.

Jak mówi Janusz Dyduch, dzięki przekazanemu przez Kombud urządzeniu, studenci mają dostęp do najnowocześniejszego sprzętu, który obecnie jest użytkowany na liniach kolejowych.

- Urządzenie wzbogacone jest o specjalną przystawkę dydaktyczną, która umożliwia zasymulowanie rzeczywistych sytuacji, jakie mogą mieć miejsce na liniach kolejowych, łącznie z awariami - wyjaśnia Janusz Dyduch.
Jak mówią pracownicy uczelni dostęp do podobnych urządzeń sprawia, że radomscy studenci nie tylko są przygotowani teoretycznie do pracy zawodowej, ale również praktycznie. To bez wątpienia daje im przewagę nad absolwentami innych uczelni, także w staraniach o zatrudnienie w renomowanych firmach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie