Można żyć na trzeźwo. Busko gościło anonimowych alkoholików ze Świętokrzyskiego

Dodano: 28 października 2012, 17:55 Autor:

Spotkanie z okazji 21. rocznicy Grupy AA i Al-Anon oraz 19-lecia działalności Buskiego Ośrodka Trzeźwości Zdrój odbyło się w Busku-Zdroju.

Wzięło w nim udział ponad 60 osób - trzeźwiejących alkoholików oraz ich rodzin, między innymi z Kielc, Morawicy, Strawczyna, Piekoszowa, Jędrzejowa, Gacek, Nowego Korczyna, Chmielnika, Buska.
Spotkanie rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele parafialnym Bożego Ciała. Koncelebrowało ją trzech kapłanów, a głównym celebransem był proboszcz Marian Janik.

Część oficjalna odbyła się w świetlicy internatu Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych. Pełniący honory gospodarza prezes BOT Zdrój Władysław Sztuk powitał zaproszonych gości - z burmistrzem Buska-Zdroju Waldemarem Sikorą i dyrektorem ZST-I Sylwestrem Pałką na czele.

- Spotkaliście się po to, aby podkreślić swoją wielkość. Ludzie, którzy w różnych okresach życia mieli problemy, typowe dołki, potrafili się podnieść. I potrafili być wielcy - zwrócił się do anonimowych alkoholików burmistrz Sikora, gratulując im kolejnych rocznic życia w trzeźwości.
Szczególnie gorącymi brawami zostali nagrodzeni buscy rekordziści. Rysiek, Zbyszek i Krzysiek - jak się przedstawili - nie tknęli alkoholu... już 21 lat.

W programie spotkania znalazły sie także konkursy z nagrodami, a w części artystycznej wystąpił Sławomir Pyrko - terapeuta i pieśniarz z Białegostoku. Był także uroczysty obiad, a kartę dań otwierały "rosół z koperkiem" i wyborny bigos.
Imprezę zakończyła zabawa taneczna. Bawiono się wspaniale, rzecz jasna... bez grama alkoholu.

Czytaj więcej o:
  • alkohol
  • Busko Zdrój
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.