Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mezoterapia dla pięknych włosów. Dobroczynne ostrzykiwania skóry głowy.

KAK
W gabinecie dr Pyzio-Gutkowskiej, zabieg mezoterapii skóry głowy poprzedza konsultacja.
W gabinecie dr Pyzio-Gutkowskiej, zabieg mezoterapii skóry głowy poprzedza konsultacja. Dawid Lukasik
Zdrowe, gęste włosy to marzenie wielu pań i panów. Jak wzmocnić te, którymi obdarzyła nas natura oraz jak sprawić, by nie wypadały, a wręcz przeciwnie - rosły silniejsze i zdrowo odżywione - wyjaśnia doktor Maria Pyzio-Gutkowska, specjalista dermatolog i specjalista medycyny estetycznej.

- Wypadanie włosów może być skutkiem wielu czynników, na przykład: ubogiej diety, niezdrowego odchudzania, zmian hormonalnych, słabego krążenia. Zdarza się to także po okresie ciąży lub karmieniu piersią - mówi dr Maria Pyzio-Gutkowska z Gabinetu Dermatologicznego przy ulicy Planty 16 b/14 (telefon:41 34 15 102 ). - Niekiedy włosy wypadają też sezonowo. Z doświadczenia dermatologa wiem, że wiele osób zmaga się także z problemem łysienia plackowatego lub w przypadku kobiet z łysieniem tak zwanym androgenowym, gdy dochodzi do przerzedzenia włosów na czubku głowy. W tych wszystkich przypadkach, gdy włosy są słabe, wymagają wzmocnienia, silnego odżywienia polecam szczególnie zabieg mezoterapii igłowej, wykonywanej na skórze głowy.

Wzmacnia, regeneruje, odżywia

Ten typ mezoterapii polega na wstrzykiwaniu niewielkich dawek substancji leczniczych bezpośrednio w skórę, w sąsiedztwo cebulek włosowych, które są w niej położone. Jest to potwierdzona dematologicznie metoda. Jej efektem jest regeneracja, odżywienie, wzmocnienie i zahamowanie wypadania oraz pobudzenie wzrostu włosów. To co widzimy w krótkim czasie to szybsze odrastanie, zwiększenie gęstości i grubości włosów, a także ich optymalne nawilżenie i odżywienie. Dotyczy to zarówno włosów jak i skóry głowy - wyjaśnia dr Pyzio-Gutkowska.

Sam zabieg wykonywany jest specjalnym pistoletem, z jednorazowymi końcówkami - dlatego jest higieniczny i trwa jedynie 10-15 minut. Co ważne, bolesność jest minimalna, zabieg nie wymaga znieczulenia, i nie ma też powodu, by wyłączać się z normalnych codziennych czynności. Aby zwiększyć skuteczność terapii wykonuje się od 6 do 10 zabiegów, w odstępach, co 2-4 tygodnie. Pierwsze efekty, jak zmniejszenie przetłuszczania się włosów i skóry głowy, widzimy już po pierwszym zabiegu. Ale na odrost włosów trzeba poczekać minimum od 6 do 8 tygodni czyli efekty docenimy po 3-4 zabiegach.

- Świetne rezultaty uzyskujemy u kobiet, ale też u mężczyzn, zmagających się z łysieniem typu męskiego - dodaje specjalista. - Można zahamować proces wypadania włosów, "odroczyć" na jakiś czas łysienie.

Dobroczynne mieszanki

Substancje najczęściej stosowane w terapii ostrzykiwań skóry głowy to gotowe mieszanki, składające się z około 50-56 składników. Wśród nich są: witaminy, w tym te z grupy B, minerały - w tym cynk, aminkwasy czyli "cegiełki", z których zbudowany jest włos, w tym najważniejsze z nich - argininy, cysteiny, ornityny. W skład mieszanek wchodzą również kwasy nukleinowe, koenzymy. Ostatnio zastosowano w nich także tak zwane peptydy biomimetyczne czyli sustancje identyczne z czynnikami wzrostu, odpowiadającymi za proces regeneracji w skórze.

- Do leczniczych ostrzykiwań skóry głowy można również stosować tak zwane osocze bogatopłytkowe, uzyskiwane z własnej krwi pacjenta - mówi dr Maria Pyzio-Gutkowska. W gabinecie pobierana jest krew do specjalnej probówki z gotowego zestawu. Następnie jest odwirowywana, a uzyskiwane z własnej krwi pacjenta komórki i czynniki własne wzrostu, po aktywacji są wstrzykiwane w skórę głowy.

Efekty zabiegów mezoterapii skory głowy zależą od ilości cebulek włosowych, znajdujących się w skórze. Kiedy późno zaczniemy terapię rezultat będzie słabszy. Efekty zależą także od ogólnego stanu zdrowia, stresów i trybu życia oraz chorób towarzyszących pacjentowi. Przewwskazań do zabiegów jest niewiele - ciąża, okres karmienia, miejscowe stany zapalne skóry głowy i niektórych choroby na przykład cukrzyca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie