III liga siatkarzy. SMS UKS Gump wygrał, męska siatkówka powróciła do Ostrowca po 14 latach (zdjęcia, video)

/waf/
Piotr Brodawka- w wyskoku- był jedynym seniorem na parkiecie w zespole SMS UKS Gump. Waldemar Frańczak
W trzecioligowym debiucie przed ostrowiecką publicznością siatkarze SMS UKS Gump pokonali w trzech setach Lerko Kielce.

10. Lerko Kielce 2 0 0-6128:154

SMS UKS Gump Ostrowiec - Lerko Kielce 3:0 (25:17, 25:11, 29:27)

SMS Gump: Michał Bartnik, Wiktor Trojanowski, Grzegorz Pacholczak, Cezary Lewicki, Przemysław Salwerowicz, Piotr Brodawka i Jakub Stańczak (l) oraz Kacper Buczek, Maciej Domagała, Piotr Kędzierski i Bartosz Mazur (l).

Lerko Kielce: Łukasz Bielecki, Grzegorz Bujak, Robert Kruk, Tomasz Kościak, Janusz Dreziński, Przemysław Paluch oraz Paweł Piotrowski i Maciej Ślusarczyk.

III liga siatkarzy. Studenci UJK z kompletem - zobacz komplet wyników

Po 14 latach przerwy z seniorską siatkówką w wydaniu męskim w sobotę w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim rozegrany został mecz o mistrzostwo III ligi świętokrzyskiej z udziałem drużyny SMS UKS Gump Ostrowiec. Dla gospodarzy było to drugie spotkanie ligowe. Po porażce z ZUS-em Kielce na inaugurację rozgrywek, po trwającym ponad godzinę pojedynku pokonali bez straty seta Lerko Kielce.

W pierwszym odsłonie wyrównana walka trwała do połowy seta. Później ostrowczanie odskoczyli do stanu 19:16 i nie oddali już prowadzenia, kończąc partię asem serwisowym Lewickiego.

Od początku drugiego seta podopieczni Jerzego Pacholczaka uzyskali kilkupunktową przewagę, prowadząc nawet 17:11. Niestety roztrwonili ją, a goście zbliżyli się do stanu 21:19. Końcówka należała jednak do ostrowczan, którzy wygrali partię do 21.

W trzecim secie od początku inicjatywę mieli kielczanie prowadząc nawet różnicą siedmiu punktów. Po zmianach dokonanych przez ostrowieckiego szkoleniowca Gump zabrał się do odrabiania strat. Do remisu doprowadził przy wyniku 14:14 i od tego momentu to ostrowczanie mieli minimalną przewagę punktową. Jednak to siatkarze Lerko jako pierwsi stanęli dwukrotnie przed szansą skończenia seta. Ostatecznie ostrowczanie okazali się bardziej odporni psychicznie od rywali, wygrali końcówkę seta i cały mecz.