10 lat ostrowieckiego Klubu Pacjenta Serce jak Dzwon (zdjęcia)

Dodano: 15 listopada 2012, 21:36 Autor:

O dziesięć lat starsi, ale z takim samym animuszem jak za pierwszym razem podążali w środę pacjenci na uroczyste spotkanie podsumowujące 10-lecie istnienie klubu pacjenta Serce jak dzwon. Nie zabrakło gorących życzeń, tortu, szampana i wspólnego śpiewania.
10 lat ostrowieckiego Klubu Pacjenta Serce jak Dzwon (zdjęcia)
Przeczytaj więcej

Gdyby ktoś przypadkiem znalazł się na wypełnionej po brzegi sali, pewnie nie mógłby uwierzyć, że większość ze znajdujących się tam osób zmaga się z poważnymi chorobami i schorzeniami. W poszukiwaniu lekarstwa na swój stan, odeszli od apteki i zorganizowali swój własny krąg, w którym zawsze mogą porozmawiać o przytłaczających, codziennych sprawach, ale również wysłuchać, co mają im do przekazania ci, którzy na zdrowiu znają się najlepiej. A początki nie należały do łatwych. Jak wspomina inicjatorka pomysłu, Bożenna Majewska zaczynała wspólnie z doktor Małgorzatą Krysa-Kowal… pod płotem przychodni. To tam odbywały się pierwsze zbiórki lekarstw, a jednocześnie zachęcano zainteresowanych do wstąpienia w szeregi budzącego się do życia klubu pacjenta Serce jak dzwon. Po dziesięciu latach można z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że było warto.Podczas cyklicznych spotkań, których organizację wzięła na siebie przychodnia Rodzina z jej szefem Ryszardem Jungiewiczem oraz wspomnianą już Małgorzatą Krysa-Kowal na czele, członkowie klubu spotykają się i wspólnie w miłej atmosferze dyskutują na temat zdrowia. Merytoryczny poziom tych spotkań zapewniają najlepsi ostrowieccy specjaliści, którzy chętnie korzystają z okazji do podzielenia się swoją wiedzą. Otwarta formuła przypadła do gustu pacjentom, którzy nie muszą stać w kolejce, by porozmawiać ze specjalistą na temat swoich dolegliwości, a potwierdzeniem tej tezy może być pełna sala podczas jubileuszowego spotkania. Po części artystycznej, w której można było m. in. usłyszeć Perły Ryszarda Góry oraz obejrzeć formację gimnastyczek z kieleckiego klubu Piramida, opiekująca się klubem Małgorzata Krysa-Kowal długo zbierała gratulacje i życzenia dalszej wytrwałości. W imieniu nieobecnego posła Jarosława Górczyńskiego, przemawiała Agnieszka Rogalińska, która członkom klubu gratulowała stworzenia rodzinnej atmosfery. Podobne zdanie wyrazili włodarze miasta i powiatu.

- Po dziesięciu latach można powiedzieć, że to kawał dobrej roboty. Wiem, że atmosfera jest tu wspaniała, bo sam od czasu do czasu bywam na tych spotkaniach. Dlatego chciałem w imieniu mieszkańców i władz Ostrowca podziękować pomysłodawczyni i twórcom. Żeby tego dokonać, trzeba mieć dobre dusze i takie tu są - mówił prezydent miasta Jarosław Wilczyński. - To nie jest żadna kurtuazja. Wy tu znajdujecie kawałek domu. Możecie podzielić się swoimi troskami, jak trzeba to pożalić. Dlatego takie inicjatywy zawsze z prezydentem będziemy wspierać - zadeklarował starosta ostrowiecki, Zdzisław Kałamaga.

W grupie lekarzy, którzy czynnie uczestniczyli w ponad stu spotkaniach, jakie odbyły się na przestrzeni dziesięciu lat znaleźli się: Jadwiga Czuba, Elżbieta Dorobek, Małgorzata Nowak, Anna Olek Cudzik, Grzegorz Szanginjan, Małgorzata Zbydniowska, Paweł Kuziemka, Anna Adamska, Małgorzata Krzciuk.

Czytaj więcej o:
  • klub pacjenta serce jak dzwon
  • ostrowiec
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
  • Hotele w Polsce z 30% zniżką. Rezerwuj teraz na Accorhotels.com!

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Kto jest najskuteczniejszym radnym powiatu ostrowieckiego?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 1985.

Kto najskuteczniejszym radnym Waśniowa?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 96.
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Media Regionalne

Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Mediów Regionalnych i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2014.