Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Radom Artykuł

Szukają chętnych do prowadzenia schroniska w Radomiu

Dodano: 15 listopada 2012, 18:00 Autor:

Urząd Miejski ogłosił konkurs na prowadzenie schroniska. O tym kto poprowadzi placówkę w przyszłym roku dowiemy się już niebawem. Zwycięzca otrzyma na ten cel 600 tysięcy złotych.

- Konkurs jest prowadzony w trybie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, a oferty mogą składać podmioty, których celem statutowym jest realizacja zadań publicznych w zakresie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego – wyjaśnia Ryszarda Kitowska z Zespołu Informacji Prasowej i Publicznej Urzędu Miejskiego.

Zwycięzca przetargu poprowadzi schronisko przy ulicy Witosa i będzie odpowiadał za całokształt funkcjonowania placówki. - Od sprawowania opieki i pielęgnacji nad przebywającymi w schronisku zwierzętami całodobowo przez 7 dni w tygodniu po administrowanie i zarządzanie samym obiektem – wylicza Kitowska.

Schronisko przy ulicy Witosa zostało wybudowane 10 lat temu z myślą o 300 psach. Na ponadhektarowym terenie powstały wówczas 132 boksy różnej wielkości, z częścią wybiegową. Problem bezdomności zwierząt bardzo szybko przerósł możliwości tego obiektu. W ostatnim czasie do schroniska miesięcznie trafia bowiem około 50 zwierząt. W październiku przebywało w nim 628 psów i 28 kotów. Sytuację trochę poprawiły nowe boksy dla psów, o które miasto rozbudowało placówkę przed miesiącem. Do schroniska trafiło wtedy 13 boksów.

- Prowadzący schronisko będzie musiał aktywnie poszukiwać chętnych do adopcji zwierzaków przywożonych do schroniska – dodaje Ryszarda Kitowska.

Czytaj więcej o:
  • konkurs
  • magistrat
  • miasto
  • psy
  • radom
  • schronisko
  • zwierzęta
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czyje imię powinna nosić ulica przy terminalu portu lotniczego w Radomiu?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 161.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.