Pół wieku w miłości - niezwykła uroczystość w gminie Łagów

Dodano: 28 listopada 2012, 22:40 Autor:

Wspólne zdjęcie jubilatów, ich rodzin oraz zaproszonych gości.

Wspólne zdjęcie jubilatów, ich rodzin oraz zaproszonych gości. (fot. archiwum prywatne)

Sześć par małżeńskich świętowało w listopadzie Złote Gody. Małżonkowie z okazji 50. rocznicy wygłoszenia sakramentalnego „tak” otrzymali medale przyznane przez prezydenta Polski oraz najserdeczniejsze życzenia od władz gminy i powiatu kieleckiego.

Po uroczystej mszy świętej odprawionej w kościele parafialnym w Łagowie odbyła się wyjątkowa uroczystość wręczenia „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Z okazji 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego odznaczeni zostali państwo Tadeusz i Zofia Dychała, Witold i Janina Grys, Władysław i Stanisława Kowalik, Marian i Ewa Michalczyk, Jan i Władysława Michalczyk oraz Andrzej i Helena Bera, którzy nie mogli przybyć na uroczystość. W związku z tym wójt gminy Łagów Małgorzata Orłowska-Masternak i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Dorota Zbąska odwiedziły jubilatów w domu.

- Wyrażam szacunek i podziw dla wytrwałości i niezłomności wszystkich par małżeńskich, które pomimo wielu przeciwności losu dotykających każdego człowieka, wspierając się wzajemnie i przezwyciężając trudy życia doczekały tak wielkiego jubileuszu, jakim są złote gody. Każdy dzień waszego życia to bogata i piękna karta historii waszej rodziny, ale i naszej gminy, bo właśnie tu spędziliście swoje najpiękniejsze lata. 50 lat temu przysięgaliście sobie państwo wierność i nieskończoną miłość, a prawdziwą miłość poznaje się nie po jej sile, lecz po czasie jej trwania – powiedziała podczas uroczystości wójt Małgorzata Orłowska-Masternak.

Gratulacje i życzenia długich lat wspólnego życia w zdrowiu i rodzinnym szczęściu dostojnym jubilatom złożyli także przewodniczący Rady Gminy Łagów Zbigniew Meducki, członek zarządu powiatu kieleckiego Bogdan Gierada, radna rady powiatu kieleckiego Małgorzata Sitarz oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Dorota Zbąska. Wójt oprócz medali pamiątkowych wręczyła wszystkim parom okolicznościowe dyplomy i kwiaty.

Podczas uroczystości nie zabrakło toastu za pomyślność rodzin i uroczystego odśpiewania „100 lat”. Całość dopełniły występy Kół Gospodyń Wiejskich z Piotrowa i Sędka. Panie z Piotrowa przedstawiły scenkę rodzajową pod tytułem „Przygody zielarki z Piotrowa” oraz, podobnie jak panie z Sędka, zaśpiewały gościom kilka ludowych piosenek. Jubilaci przy taktach muzyki miło spędzili niedzielne popołudnie. Wszyscy ze wzruszeniem wspominali przeżytą drogę życia.

- Złotym jubilatom gratulujemy życzymy długich i pogodnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu. Aby ta droga życia była pełna radości i szczęścia – mówi Małgorzata Orłowska-Masternak.

Czytaj więcej o:
  • łagów
  • złote gody
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Hala w Chęcinach już prawie gotowa

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.