Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Dobre dla Tarnobrzega, gorsze dla Stalowej Woli

Dodano: 9 grudnia 2012, 14:30 Autor:

Od niedzieli 9 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów pasażerskich, który najkorzystniejsze zmiany przyniesie mieszkańcom Tarnobrzega oraz Nowej Dęby.
Przyjazd pociągu pospiesznego Wieniawski do stacji Tarnobrzeg

Przyjazd pociągu pospiesznego Wieniawski do stacji Tarnobrzeg (fot. Grzegorz Lipiec)

Nowy rozkład jazdy pociągów na terenie województwa podkarpackiego zakłada kursowanie pociągów na wszystkich dotychczas obsługiwanych liniach. Ilość uruchamianych połączeń nie ulegnie zasadniczej zmianie, zmiany będą dotyczyły nieznacznego przesunięcia godzin odjazdów i przyjazdów pociągów. Wyjątek stanowi Tarnobrzeg. Miasto to przez kilkanaście ostatnich lat pozbawione kolejowych połączeń z wieloma miastami kraju. Teraz będzie już można dojechać pospiesznymi nie tylko do Zamościa, Krakowa, Katowic i Wrocławia co miało miejsce do tej pory, ale też po wielu latach przerwy do Lublina, Warszawy, Torunia, Bydgoszczy, Rzeszowa i Przemyśla, a w sezonie letnim także do Gdańska i Gdyni. Niezadowoleni mogą być natomiast mieszkańcy Stalowej Woli, bowiem pociągi jadące z Tarnobrzega do Lublina, Warszawy i Bydgoszczy omijać będą Stalową Wolę zatrzymując się na przystanku z Pilchowie z którego stalowowolanie będą musieli docierać do swego miasta autobusami.

Od 9 grudnia pasażerowie będą mogli skorzystać z nowych połączeń pociągami REGIO łączących Rzeszów z Boguchwałą. Nowością w ofercie będzie także połączenie interREGIO w relacji Przemyśl Główny - Wrocław Główny – Przemyśl Główny przez Tarnobrzeg, Stalową Wolę Rozwadów i Kielce. Po raz pierwszy od 11 lat będzie można dojechać pociągiem pospiesznym z Tarnobrzega do Staszowa i Kielc.
Ze względu na zamknięcia torowe dla wykonania prac naprawczych oraz robót inwestycyjnych, prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozkład jazdy uwzględnia zmiany czasowe od 9 grudnia do 9 lutego. Zmiany nastąpią także w kursowaniu pociągów osobowych. Cztery pary kursować będą na linii: Rzeszów Główny – Nowa Dęba – Tarnobrzeg – Stalowa Wola Rozwadów. Likwidacji ulegają dotychczasowe osobowe "Korona” i "Resovia”, które w sobotę ostatni raz pojada na trasie Rzeszów Główny – Tarnobrzeg – Stalowa Wola Rozwadów - Lublin. Szczegóły znajdują się na tablicach odjazdów i przyjazdów, tablicach ogłoszeń lub na stronie internetowej http://www.przewozyregionalne.pl/.

Czytaj więcej o:
  • pkp
  • rpzkład jazdy
  • stalowa wola
  • tarnobrzeg
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Kto najskuteczniejszym radnym Rady Powiatu Tarnobrzeskiego?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 181.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 015-823-26-02

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy powiatowe

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.