Dziewiątka z regionu stypendystami ministra nauki i szkolnictwa wyższego

Dodano: 10 grudnia 2012, 18:04 Autor:

Ważna wiadomość dla żaków i doktorantów lokalnych uczelni. Minister nauki i szkolnictwa wyższego ogłosiła listę osób, którym przyznała stypendia za rok 2012/2013. Wśród nich znalazło się dziewięciu studentów radomskich uczelni.

Stypendia przyznawane są za wybitne osiągnięcia, artystyczne lub sportowe oraz za średnią ocen. W tym roku do ministerstwa nauki wpłynęło 5 tysięcy 601 wniosków o przyznanie stypendium ministra za wybitne osiągnięcia, w tym 4 tysiące 532 wnioski studentów i 1 tysiąc 069 wniosków doktorantów. Ostatecznie minister przyznała 969 stypendiów dla studentów i 99 stypendiów dla doktorantów. Liczba przyznanych stypendiów wynika z wprowadzonego limitu: 1 tysiąc dla studentów i 100 dla doktorantów.

Stypendia zostały przyznane na rok akademicki lub na semestr. Wysokość stypendium, niezależnie od okresu przyznania, wynosi 14 tysięcy złotych w przypadku studentów i 22 tysiące złotych dla doktorantów. Zostaną one wypłacone jednorazowo przez uczelnię.

Zgodnie z przepisami rozporządzeń wnioski oceniane były metodą punktową. Punkty przyznawane były za poszczególne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe oraz za średnią ocen. W celu zapewnienia jednolitej i obiektywnej oceny specjalnie powołany zespół uchwalił zasady oceniania wniosków dla studentów i doktorantów. Kryterium średniej ocen zarówno dla studentów i doktorantów stanowiło 5 procent ogólnej oceny punktowej, zaś wniosek oceniany był głównie pod kątem wybitnych osiągnięć naukowych, artystycznych lub sportowych. Po dokonaniu oceny zespół ustalił rankingi wniosków studentów i doktorantów uszeregowane według największej liczby punktów. /mod/


Stypendyści ministra nauki

Marta Romanow, studentka administracji w Wyższej Szkole Handlowej, Aneta Brusik, studentka administracji w Wyższej Szkole Handlowej, Agnieszka Maj, studentka pedagogiki w Wyższej Szkole Handlowej, Emma Gincel, studentka administracji w Wyższej Szkole Handlowej, Paulina Wieruszewska, studentka pedagogiki w Wyższej Szkole Handlowej, Karol Senderowicz, student zdrowia publicznego w Wyższej Szkole Nauk Społecznych i Technicznych, Paulina Łobodzin, studentka technologii chemicznej na uniwersytecie radomskim, Paweł Śwital, student administracji na uniwersytecie radomskim, Paulina Kacprowicz, studentka turystyki i rekreacji na uniwersytecie radomskim.

Czytaj więcej o:
  • minister
  • nauka
  • student
  • stypendium
  • uczelnia
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Ile wydasz na Święta Bożego Narodzenia?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 522.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.