Jesteś tu: Strona główna Sport Sport - piłka ręczna Artykuł

„13” nie była pechowa dla turnieju mikołajkowego w Kielcach

Dodano: 16 grudnia 2012, 13:50

Już po raz trzynasty dzieci z klas IV – VI szkół podstawowych niemal z całej Polski spotkały się w Kielcach na corocznym Ogólnopolskim Turnieju Mikołajkowym w minipiłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Turniejowi patronowało „Echo Dnia”.
"13” nie była pechowa dla turnieju mikołajkowego w Kielcach

W 2000 roku z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego, za zgodą ówczesnego dyrektora Ryszarda Kasperka, w Szkole Podstawowej nr 32 na kieleckim Barwinku rozegrano pierwszy turniej dla najmłodszych adeptów szczypiorniaka.

Zainteresowanie turniejem wśród uczestników z roku na rok zwiększało się systematycznie, aby w tym roku osiągnąć największe rozmiary w swojej historii. W tegorocznym 13. turnieju wystąpiło w sumie 569 dziewcząt i chłopców reprezentujących 44 drużyny z Białegostoku, Bogorii, Buska-Zdroju, Brzegu, Bytomia, Czajkowa, Końskich, Krakowa, Krapkowic, Lublina, Łodzi, Nowego Sącza, Radomia, Sandomierza, Wolicy, Żor oraz 14 zespołów z kieleckich szkół podstawowych nr 25, 32 i innych, zgłoszonych w barwach Vive Targi Kielce.

Pierwsze kroki w piłce ręcznej w ramach tego turnieju stawiali tacy zawodnicy, grający w ekstraklasie, jak Katarzyna Grabarczyk, Aleksandra Grzesik, Tomasz Mochocki, Tomasz Mróz, Jakub Łucak i Kamil Buchcic.

Organizatorzy wraz z panią dyrektor Lidią Kubicką z ZSO nr 16 w Kielcach mają nadzieję, że trzynastka nie była pechowa i turniej dzięki przychylności władz miasta i osób wspierających finansowo będzie rozgrywany w kolejnych latach, niosąc radość jego uczestnikom i ich opiekunom.

Czytaj więcej o:
  • kielce
  • minipiłka ręczna
  • Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.