Serwis jest częścią portalu portal regionalny

Sport Świetokrzyskie » Sport - piłka ręczna

dodano: 16 grudnia 2012, 13:50

tagi:kielceminipiłka ręcznaOgólnopolski Turniej Mikołajkowy

„13” nie była pechowa dla turnieju mikołajkowego w Kielcach

Już po raz trzynasty dzieci z klas IV – VI szkół podstawowych niemal z całej Polski spotkały się w Kielcach na corocznym Ogólnopolskim Turnieju Mikołajkowym w minipiłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Turniejowi patronowało „Echo Dnia”.

W 2000 roku z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego, za zgodą ówczesnego dyrektora Ryszarda Kasperka, w Szkole Podstawowej nr 32 na kieleckim Barwinku rozegrano pierwszy turniej dla najmłodszych adeptów szczypiorniaka.

Zainteresowanie turniejem wśród uczestników z roku na rok zwiększało się systematycznie, aby w tym roku osiągnąć największe rozmiary w swojej historii. W tegorocznym 13. turnieju wystąpiło w sumie 569 dziewcząt i chłopców reprezentujących 44 drużyny z Białegostoku, Bogorii, Buska-Zdroju, Brzegu, Bytomia, Czajkowa, Końskich, Krakowa, Krapkowic, Lublina, Łodzi, Nowego Sącza, Radomia, Sandomierza, Wolicy, Żor oraz 14 zespołów z kieleckich szkół podstawowych nr 25, 32 i innych, zgłoszonych w barwach Vive Targi Kielce.

Pierwsze kroki w piłce ręcznej w ramach tego turnieju stawiali tacy zawodnicy, grający w ekstraklasie, jak Katarzyna Grabarczyk, Aleksandra Grzesik, Tomasz Mochocki, Tomasz Mróz, Jakub Łucak i Kamil Buchcic.

Organizatorzy wraz z panią dyrektor Lidią Kubicką z ZSO nr 16 w Kielcach mają nadzieję, że trzynastka nie była pechowa i turniej dzięki przychylności władz miasta i osób wspierających finansowo będzie rozgrywany w kolejnych latach, niosąc radość jego uczestnikom i ich opiekunom.

Forum

  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. 2001-2014