Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Nisko Artykuł

Niezwykły koncert świąteczny w Ulanowie z dedykacją dla 16-letniej Joli Ożgi

Dodano: 6 stycznia 2013, 20:07 Autor:

W niedzielę w Zespole Szkół w Ulanowie odbył się koncert kolęd "Odkryj w sercu Boże Narodzenie”. Koncert był zadedykowany Joli Ożdze z Wólki Tanewskiej, dla której prowadzona jest zbiórka pieniędzy na zakup protezy nogi.
Dziękuję wszystkim, którzy organizują tę pomoc, wspierają mnie wpłatami i zbierają nakrętki. Dzięki wam jestem lepszym człowiekiem - mówi Jola Ożga.

Dziękuję wszystkim, którzy organizują tę pomoc, wspierają mnie wpłatami i zbierają nakrętki. Dzięki wam jestem lepszym człowiekiem - mówi Jola Ożga. (fot. Konrad Sinica)

KAŻDY MOŻE POMÓC JOLI

Pieniądze na zakup protezy dla Joli można wpłacać na specjalne konto Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Przystań w Ulanowie. Nr konta: 35 9430 1032 4002 1641 2000 0004. Dane potrzebne, by dokonać wpłat z zagranicy: Bank Polskiej Spółdzielczości SA ul Płocka9/11B 01-231 Warszawa, kod swiftowy (swift code): POLUPLPR. Pełny numer rachunku - PL 35 9430 1032 4002 1641 2000 0004.

Koncert był zorganizowany przez Zespół Szkół w Ulanowie. Jola jest absolwentką ulanowskiego gimnazjum, dlatego szkoła włączyła się w akcję zbierania pieniędzy na zakup protezy, którą prowadzi Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Przystań w Ulanowie.

ZWYCIĘŻYĆ SAMEGO SIEBIE

- Chcemy pielęgnować piękny zwyczaj śpiewania kolęd, a także cieszyć się przyjściem małego Jezusa, który niesie nam radość, pokój i miłość - powiedziała Teresa Pracownik, dyrektor Zespołu Szkół w Ulanowie. - Ten koncert jest szczególny, bo poświęcony niezwykłej osobie. Jola jest absolwentką naszego gimnazjum, jest człowiekiem, który zwyciężył samego siebie. Pomimo swojej niepełnosprawności Jola zawsze była wzorem do naśladowania. Zgodnie z tradycją kolędowanie łączy się z kwestowaniem i ofiarą. Dzisiaj chcemy, żeby to kwestowanie było przeznaczone na rzecz Joli.

Na scenie wystąpiło kilkudziesięciu młodych artystów. Przed publicznością prezentowali się zarówno wokaliści, jak i instrumentaliści, tancerze oraz chór. Z estrady popłynęły też dźwięki kolęd wykonywanych przez zespół Sonare. Pojawił się również święty Mikołaj, który rozdawał dzieciom cukierki. Podczas koncertu był też czas na recytację poezji Joli. Uczennica osobiście podziękowała wszystkim, którzy wsparli ją do tej pory.

KROK OD SPEŁNIENIA MARZEŃ

- Jest mi niezmiernie miło z powodu dedykacji tego koncertu dla mnie - powiedziała Jola Ożga. - Chciałabym podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że jestem już o krok od spełnienia swojego największego marzenia. Dziękuję wszystkim, którzy organizują tę pomoc, wspierają mnie wpłatami i zbierają nakrętki. Dzięki wam jestem lepszym człowiekiem.

Do tej pory dzięki ofiarności ludzi udało się zebrać ogromną sumę pieniędzy, wciąż jednak sporo brakuje. Zbiórka wciąż trwa.

- W tej chwili mamy uzbierane 92 tysiące złotych, ale proteza ma kosztować 134 tysiące złotych - mówi Jan Kosior, prezes stowarzyszenia. - Potrzeba jeszcze 40 tysięcy. Mogłoby się wydawać, że to już ostatnia prosta, ale okazuje się, że teraz jest najtrudniej. Może ten koncert będzie bodźcem. Czas kolędowania, czas świąteczny, jest najlepszy do tego, żeby pomyśleć o drugim człowieku.

Czytaj więcej o:
  • ulanów
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Kto najskuteczniejszym radnym Rady Powiatu Niżańskiego?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 125.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 015-823-26-02

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy powiatowe

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.