Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już zagrała w Galerii Korona w Kielcach (zdjęcia)

Dodano: 11 stycznia 2013, 16:45 Autor:

Występy artystyczne uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceów z województwa świętokrzyskiego przedzielone dwiema aukcjami – tak wyglądała w piąte przedfinałowa impreza z okazji XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kielcach, która odbyła się w Galerii Korona.

Zorganizowało ją Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty w Kielcach, wspólnie ze szkołami i placówkami oświatowymi. W rolę konferansjerów wcielili się więc – zresztą bardzo udanie – kurator Małgorzata Muzoł i wicekurator Grzegorz Bień. Zapowiadali występy najmłodszych uczestników zabawy, przede wszystkim jednak dyrygowali aukcjami.

Te były ważnymi punktami piątkowej imprezy. Podczas nich świętokrzyscy pedagodzy licytowali przekazane na nią rzeczy. Były to między innymi: ufundowana przez ŚKO koszulka z autografem Andrzeja „Piaska” Piasecznego, bransoletka z bursztynem (fundator – Fundacja Vive Serce Dzieciom), korale wraz z kolczykami z pereł (Irena Marcisz – dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 5 w Łopusznie) czy też kilkanaście obrazów. Je z kolei na licytację dostarczył Dom Pomocy Społecznej w Łagiewnikach.

„Bogini” – taki tytuł nosił ten, który za 100 złotych kupił wicemarszałek Grzegorz Świercz. Więcej, bo 250 złotych zapłacił marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas – za tę kwotę nabył książkę Julii Kamińskiej „Brzydula. Pamiętnik”. Oczywiście nie były to największe kwoty, bowiem wiele innych przedmiotów poszło na licytacji za ponad tysiąc złotych. Wśród gości i licytatorów – oprócz wspomnianych osób – dostrzegliśmy także między innymi wójta gminy Sitkówka-Nowiny Stanisława Baryckiego.

Więcej jednak czasu mieli młodzi artyści. To ich występy były takimi punktami imprezy, które przyciągały wzrok widzów. Zabawę rozpoczęła piosenka „Jasełka”, którą wykonała grupa teatralna „Dzieciaki z Jasnej” ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej numer 11 w Kielcach. Nieco starsi byli natomiast młodzi ludzie z Zespołu Szkół numer 3 w Chmielniku. 10 osób, które tworzyło zespół „Meatro”, zagrało publiczności covery kilku znanych pop-rockowych kawałków.

- Pojawiły się wśród nich piosenki takie jak „Lubię twoje włosy” grupy Manchester czy „Californication” Red Hot Chili Peppers – wymienia lider „Meatro” Mateusz Chabik, który był bardzo zadowolony i z występu, i z tego, że publiczności bardzo przypadł do gustu.

Oprócz tego na scenie w Galerii Korona zobaczyliśmy między innymi przedstawienia teatralne w wykonaniu uczniów szkół i przedszkoli z naszego wojewóztwa, występy finalistek „Bitwy na głosy”, pokazy taneczne, kosmetyczne, fryzjerskie, barmańskie, a także sportowe w wykonaniu... świętokrzyskim polityków.

W piątek także wszyscy ci, którzy w godzinach południowych przyszli do Galerii, byli świadkami niecodziennego pojedynku. Otóż na specjalnie przygotowane tuż obok sceny boisko wyszli wicemarszałek Świercz oraz dyrektor Teatru Lalki i Aktora Kubuś Przemysław Predygier i stoczyli pojedynek w badmintona. Tuż po nim sportowych emocji najwyraźniej pozazdrościł kolegom starosta kielecki Zdzisław Wrzałka, bo również pojawił się na boisku.

Czytaj więcej o:
  • galeria korona
  • kielce
  • wośp
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 411.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.