W Stalowej Woli ruszyły studniówkowe bale! Na pierwszy ogień CEZ (zdjęcia)

Dodano: 13 stycznia 2013, 11:47 Autor:

Ruszył studniówkowy serial w Stalowej Woli. Rozpoczęło je w sobotę Centrum Edukacji Zawodowej. Maturzyści balowali w Dworze Galicja w Rzeczycy Długiej. Są spore zmiany. Do tej pory niemal wszystkie szkoły wyjeżdżały do odległego Janowa Lubelskiego.

Dwór Galicja jest blisko Stalowej Woli, popularne do tej pory hotele w Janowie Lubelskim są oddalone o ponad czterdzieści kilometrów. Jak się zorientowaliśmy, Liceum Społeczne nie obi balu maturalnego, Liceum Samorządowe wyjeżdża na studniówkę aż do Dwikóz, liceum Imienia KEN jak zwykle robi studniówkę w szkole. Reszta wybrała właśnie Dwór Galicja.

W Centrum Edukacji Zawodowej jest 840 uczniów. Maturę w tym roku zdaje sześć klas z czteroletnich techników. To w sumie stu dwudziestu uczniów. Realizowany jest tu flagowy projekt jakim będzie Regionalne Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania. Realizacja tego wartego ponad 12,3 mln zł zadania sprawi, że CEZ stanie się jedną z najnowocześniejszych szkół na Podkarpaciu.

Sobota na pewno będzie jednym z niezapomnianych dni dla maturzystów z CEZ. Pogoda była niezwykła, sypnęło śniegiem, zrobiło się nastrojowo, biało i puszyście. W dworze natomiast królowały wielkie emocje. – Jeżeli któregoś dnia mamy być szczęśliwi, to dlaczego nie zacząć od dzisiejszego wieczoru? – zapytała dziewczyna prowadząca studniówkową galę. Dyrektor Piotr Żyjewski wspomniał, że dzisiejsza młodzież należy do pokolenia XXI wieku i będzie musiała sprostać nowym wyzwaniom. Wychowawcy dostali od rodziców kosze z upominkami, a były w nich słodycze, kawa i butelka wina.

Bal rozpoczął się od poloneza, odtańczonego przez każdą klasę osobno. Chłopcy byli ubrani w ciemne garnitury, białe koszule i eleganckie krawaty, dziewczyny miały na sobie balowe kreacje. Wszystkie suknie były krótkie, przeważały kolorowe materiały. Ale była też grupa dziewczyn ubranych w "małe czarne”. Ciekawostką było to, że wśród przyszłych maturzystów są tylko trzy dziewczyny. Na balu były dwie, bo jedna się rozchorowała.

Po tanecznych emocjach młodzież siadła za stołami. Szybko pojawiła się zupa krem i kolacyjne dania. W pięknie udekorowanym bufecie można się było napić kawy i zjeść ciasto. Jednak liczyły się przede wszystkim szalone tańce w nastrojowym świetle. Pierwszy w dorosłym życiu prawdziwy bal był wspaniałą zabawą. Trwał do białego rana. A właściwie do śnieżnego rana, bo zima pokazała białe oblicze.

Czytaj więcej o:
  • Stalowa Wola
  • studniówka
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Kto najskuteczniejszym radnym Rady Powiatu Stalowowolskiego?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 84.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 015-823-26-02

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy powiatowe

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.