Rozmowy szpitala z ginekologami zakończone fiaskiem. Porodówka do remontu

Dodano: 17 stycznia 2013, 7:19 Autor:

Lekarze do konkursu nie przystąpili, tarnobrzeski oddział ginekologiczno-położniczy zostanie na miesiąc zamknięty
Od pierwszego lutego na tarnobrzeskim oddziale położniczym rusza remont.

Od pierwszego lutego na tarnobrzeskim oddziale położniczym rusza remont. (fot. Klaudia Tajs)

Przeczytaj więcej

Fiaskiem zakończył się trzeci już nabór w drodze konkursu dla lekarzy na oddział ginekologiczno – położniczy w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu. Oferty nie złożyła ani jedna osoba. Wobec patowej sytuacji, dyrekcja szpitala zdecydowała o zamknięciu oddziału ze względu na remont.

Do końca stycznia oddział ginekologiczno – położniczy w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu obstawia 12 lekarzy, którzy od pięciu lat działają w ramach spółki medycznej. Ich dalsza przyszłość na oddziale stanęła pod znakiem zapytania, z chwilą, gdy dyrekcja postanowiła zatrudnić lekarzy na nowych zasadach. Dyrekcja tłumaczy, że ustawa z 2011 roku o działalności leczniczej, nie pozwala jej podpisać umów ze spółką lekarską. Z kolei lekarze ze spółki odmiennie interpretują ustawę, dlatego chcą pracować na oddziale nadal w ramach spółki.

KONIECZNY REMONT

Dotychczasowa umowa spółki wygasa 31 stycznia. Wobec braku zainteresowania ostatnim konkursem ze strony ginekologów, dyrekcja lecznicy zdecydowała zamknąć oddział ginekologiczno – położniczy ze względu na konieczność przeprowadzenia remontu.

– Remont rozpocznie się pierwszego lutego i potrwa do końca lutego – zapowiada Zbigniew Młodawski, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu. – Oddział działa od 2000 roku. W tym czasie nie był remontowany. Do przeprowadzenia remontu obligują nas zalecenia sanepidu. Jeśli prace remontowe przedłużą się, to w marcu przeprowadzimy dezynfekcję.

Na czas remontu pacjentki będą kierowane do ościennych szpitali w Sandomierzu, Stalowej Woli, Nowej Dębie i Mielcu. Co z personelem? Na tarnobrzeskim oddziale ginekologii i położnictwie oprócz lekarzy, pracuje 50 osób średniego i pomocniczego personelu. Kolejne 24 osoby obsługują oddział noworodków, który jest powiązany z porodówką.

– Pracownicy zostaną przesunięci na inne oddziały – dodaje dyrektor Młodawski. – Pracy w szpitalu jest dużo, ponieważ ruszamy z nowymi oddziałami, jak chociażby z okulistyką.

CHCEMY WSPÓŁPRACOWAĆ

Zdaniem tych, którzy bacznie obserwują konflikt pomiędzy dyrekcją a spółką ginekologów, remont oddziału to tylko pobieżne załatwienie naglącego tematu, jakim jest brak porozumienie pomiędzy lekarzami a zarządem szpitala. Leszek Bień, reprezentujący zarząd spółki zapewnia, że zarówno on, jak i jego koledzy, wyrażają wolę dalszej współpracy z dyrekcją szpitala.

– Nam chodzi wyłącznie o zachowanie dotychczasowej organizacji pracy - tłumaczy ginekolog. – Nie jest prawdą, że ginekolodzy to najlepiej zarabiająca grupa lekarzy w tym szpitalu. W ramach spółki pracujemy na oddziale pięć lat i jak dotąd ginekologia i położnictwo bardzo dobrze funkcjonowały. Dyrekcja szpitala powinna zrozumieć, że na zmiany potrzeba czasu, bo każdy z nas ma swój harmonogram zajęć. Pracujemy w przychodniach i szpitalach. Nie można z dnia na dzień tego zmienić. Jesteśmy związani kontraktami.

Leszek Bień zapewnił, że spółka jest gotowa kontynuować rozmowę na zarządem szpitala na temat dalszej pracy na oddziale ginekologiczno – położniczym.

Jak oceniają konflikt na linii dyrekcja i spółka ginekologów w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpaciego, któremu podlega Szpital Wojewódzki w Tarnobrzegu?

– Marszałek nie może decydować za kroki podejmowane przez dyrektora placówki, bo nie leży to w jego kompetencji – tłumaczy Wiesław Bek, rzecznik marszałka Podkarpacia. – Dyrektor po to zostaje powołany, by dobrze prowadził lecznicę. Co do remontu oddziału i jego zamknięcia, to wiemy, że sanepid od jakiegoś czasu upomina się o jego przeprowadzenie. Decyzja w tej sprawie także leży po stronie dyrektora.

Czytaj więcej o:
  • porodówka
  • porodówka w tarnobrzegu
  • szpital
  • tarnobrzeg
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Kto najskuteczniejszym radnym Rady Powiatu Tarnobrzeskiego?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 181.

Kto najskuteczniejszym radnym Baranowa Sandomierskiego?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 242.
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 015-823-26-02

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy powiatowe

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Media Regionalne

Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Mediów Regionalnych i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2014.