Świętokrzyskie | Radomskie | Podkarpackie
Jesteś tu: Strona główna STUDNIÓWKI Studniówki 2015 Artykuł

Stalowa Wola. Studniówka maturzystów "przy basenie” (zdjęcia)

Dodano: 27 stycznia 2013, 15:30 Autor:

Osiem klas maturalnych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 imienia generała Władysława Sikorskiego w Stalowej Woli szalało w mroźną zimową noc w Dworze Galicja w Rzeczycy Długiej.
Zdjęcie z widokiem podwiązek.

Zdjęcie z widokiem podwiązek. (fot. Zdzisław Surowaniec)

To najstarsza szkoła w mieście, powstała przed wojną razem z zakładami zbrojeniowymi i osiedlem. Była szkołą zawodową, kształciła techników o specjalnościach mechanicznych i metalurgicznych, tu także miała siedzibę szkoła inżynierska.

KLASY MUNDUROWE

Dziś szkoła, nazywana popularnie "przy basenie”, zmieniła profil, w warsztatach powstało muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego, klasy techniczne są w mniejszości, ich miejsce zajmują klasy licealne. Jednak to, co wyróżnia szkołę od innych, to klasy mundurowe – wojskowe, policyjne i strażackie. Dają młodzieży podstawy do wyboru szkół wyższych o tym profilu. Po takich legendarnych dyrektorach z przeszłości jak Mieczysław Sajdek i Monika Biały, dziś szkołą kieruje Andrzej Koluch. Z racji młodzieńczego wyglądu, łatwo go zaliczyć do uczniów.

Na studniówce nikt z uczniów nie był ubrany w mundur. Chłopcy mieli na sobie eleganckie garnitury, byli w białych koszulach, pod krawatem. Od patrzenia na dziewczyny można było dostać zawrotu głowy. Ubrane w wieczorowe kreacje, w zdecydowanej większości krótkie suknie, pięknie uczesane, wyglądały zjawiskowo. Rodzice, którzy zjawili się na rozpoczęcie studniówki tradycyjnym polonezem, mogli ze wzruszeniem oglądać swoje dzieci tańczące z powagą poloneza.

WYJĄTKOWA NOC

- Gdzie są nasze dzieci sprzed blisko trzech lat? Gdzie one są? Nie ma ich! Czas nieubłaganie pędzi. Toż to nie są już dzieci. To wy, drodzy nauczyciele i wychowawcy, z uporem zmieniliście ich w dorosłych ludzi – powiedziała wzruszonym głosem przedstawicielka rodziców.

- Ta noc jest wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju, szczególna i zdarza się tylko raz w życiu – powiedział prowadzący oficjalną część uczeń Dominik. – Dlatego życzę tu obecnym, aby to, co razem przeżyjemy, pozostało wspomnieniem, przy którym zawsze będziemy się z rozrzewnieniem uśmiechać, bo było ekscytująco, niezwykle, ciepło i zabawnie – dodał.

Po polonezie młodzież fotografowała się przy banerze z napisem Studniówka 2013, a dziewczyny podciągały suknie i pokazywały czerwone podwiązki. Potem już była szalona zabawa, która rozgrzała wszystkich maturzystów i ich gości.

Czytaj więcej o:
  • Stalowa Wola
  • studniówka 2013
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Prezentacja szkół

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press sp. z o.o. 2001-2015