TVL – nowa telewizja w Tarnobrzegu rozpoczyna nadawanie

Dodano: 30 stycznia 2013, 20:45 Autor:

Telewizja Lokalna w skrócie TVL wchodzi na rynek mediów w Tarnobrzegu i w powiecie tarnobrzeskim. Właścicielem stacji jest Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Tarnobrzegu.
Prezes Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Tarnobrzegu, właściciel Telewizji Lokalnej TVL, Tomasz Lenard (z lewej) wraz z Wojciechem Koziełem, który odpowiada za linię programową i techniczną nowej stacji telewizyjnej w Tarnobrzegu i okolicach. Panowie prezentują koncesję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która pozwala rozpocząć emisję kanału TVL.

Prezes Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Tarnobrzegu, właściciel Telewizji Lokalnej TVL, Tomasz Lenard (z lewej) wraz z Wojciechem Koziełem, który odpowiada za linię programową i techniczną nowej stacji telewizyjnej w Tarnobrzegu i okolicach. Panowie prezentują koncesję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która pozwala rozpocząć emisję kanału TVL. (fot. Grzegorz Lipiec)

W piątek, 1 lutego o godzinie 17.15 odbiorcy telewizji kablowej z Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Tarnobrzegu obejrzą premierowy program kanału Telewizja Lokalna TVL. Właścicielem jest Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa, która zleciła wykonanie tej usługi Studiu Woj Mar z Tarnobrzega, któremu szefuje Wojciech Kozieł.

- Za sprawy techniczne, programowe oraz kadrowe odpowiada Wojciech Kozieł. Budżet telewizji to jedna trzecia tego, co ma Miejska Telewizja Tarnobrzeg, ale naszym celem nie jest konkurencja, a stworzenie dobrego, rzetelnego, wiarygodnego źródła informacji o tym, co dzieje się w Tarnobrzegu i okolicach - mówi Tomasz Lenard, prezes Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Tarnobrzegu. - Wracając do finansów, budżet firmy to w części oszczędności, możliwe po tym, jak Miejska Telewizja Tarnobrzeg, przestała być nadawana w ramach naszej sieci. Zostały one przeznaczone na zakup nowego sprzętu. Na budżet składa się także dochód ze sprzedaży sygnału telewizji kablowej.

Jak dodaje prezes Spółdzielni rozesłano pisma do samorządowców wszystkich gmin powiatu tarnobrzeskiego-ziemskiego, władz Sandomierza, parlamentarzystów i europosłów z regionu, informujące o możliwości debat. Pismo z zaproszeniem do spotkań na antenie otrzymał również włodarz Tarnobrzega. - Mam nadzieję, że odbywać się tutaj będą ciekawe debaty, konfrontacje ludzi o różnych poglądach - wyjaśnia Tomasz Lenard. - Poza tym jesteśmy otwarci na młodych ludzi, którzy mają głowy pełne pomysłów.
Telewizyjną ekipę tworzy na razie pięć osób. Co znajdziemy w ramówce TVL? Będą programy informacyjne, sportowe, relacje z imprez rozrywkowych oraz kulturalnych, a także publicystyka. Wkrótce TVL uruchomi swoją stronę internetową. Do tej pory program będą mogli oglądać tylko użytkownicy telewizji kablowej Spółdzielni z Tarnobrzega, Nowej Dęby oraz Skopania. - Już nawiązaliśmy współpracę z gminami Grębów, Nowa Dęba, Baranów Sandomierski oraz miastem Sandomierz. W planach są rozmowy z samorządem z Gorzyc. Na początek sygnał dotrze do 15 tysięcy odbiorców - podsumowuje Tomasz Lenard.

Przypomnijmy. W Tarnobrzegu od 2001 roku działa Miejska Telewizja Tarnobrzeg (premierowa emisja miała miejsce 23 stycznia 2001 roku, a spółka powstała w 1999 roku - przypomina autor), która dociera do odbiorców telewizji kablowej Spółdzielni Mieszkaniowej Siarkowiec.

Czytaj więcej o:
  • tarnobrzeg
  • telewizja
  • tvl
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Kto najskuteczniejszym radnym Rady Powiatu Tarnobrzeskiego?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 181.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 015-823-26-02

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy powiatowe

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.