Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Radom Artykuł

Sukcesy młodych akordeonistów z Radomia

Dodano: 1 lutego 2013, 12:00 Autor:

Piotr Motyka z szóstej klasy radomskiej szkoły muzycznej wywalczył Grand Prix XIX Festiwalu Muzyki Akordeonowej „Od solisty do orkiestry” w Mławie. Także inni uczniowie zdobyli laury.
Piotr Motyka z Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu zdobył Grand Prix na zakończonym właśnie festiwalu w Mławie.

Piotr Motyka z Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu zdobył Grand Prix na zakończonym właśnie festiwalu w Mławie. (fot. archiwum prywatne)

Festiwal w Mławie zakończył się 26 stycznia. Radomska Szkoła Muzyczna była na nim reprezentowana w każdej z konkursowych kategorii wiekowych i w każdej z nich uczniowie „muzyka” odegrali istotne role. Grand Prix XIX wywalczył Piotr Motyka, występujący w konkursie w kategorii wiekowej do lat 15. Przygotował go nauczyciel klasy akordeonu - Artur Miedziński.

PRZYWIEŹLI LAURY

Także w pozostałych kategoriach festiwalowych radomscy akordeoniści w Mławie byli bardzo widoczni i plasowali się na najwyższych pozycjach.

I tak w kategorii muzycznych pierwszego stopnia do 10 roku życia drugie miejsce zajął Miłosz Prusiński z klasy trzeciej, przygotowany przez Dariusza Figurskiego. Z kolei w konkursie do 12 roku życia drugie miejsce zdobyli ex equo uczniowie klasy piątej: Piotr Poterała, przygotowany przez Tomasza Gieronia i Marek Rybiński, przygotowany przez Artura Miedzińskiego.

Sukces odnieśli też soliści szkół muzycznych drugiego stopnia, do 18 lat. Pierwsze miejsce wywalczył Bartosz Kołsut z klasy czwartej przygotowany przez Artura Miedzińskiego. Bartosz Kołsut wystąpił także w duecie z Łukaszem Brzeziną z warszawskiej szkoły muzycznej, zdobywając z nim pierwsze miejsce w kategorii „Zespoły kameralne bez limitu wieku”.

NAGRODZONY NAUCZYCIEL

Na uwagę zasługuje również kolejny duet, w składzie którego wystąpił pracujący w naszej szkole muzycznej nauczyciel gry na akordeonie, Tomasz Gieroń, który jest jednocześnie studentem Akademii Muzycznej w Łodzi. Zajął on drugie miejsce w kategorii „Zespoły kameralne uczelni muzycznych”. Razem z nim występował z inny student tej Akademii – Michał Czapliński. Tomasz Gieroń sam jest też absolwentem radomskiej szkoły muzycznej.

Jury XIX Mławskiego Festiwalu Muzyki Akordeonowej doceniło ogromną pracę Artura Miedzińskiego, który uczył gry na akordeonie i przygotowywał radomskich uczniów do festiwalu. Uhonorowało go ono dyplomem dziękując za wysiłek włożony w tak dobre przygotowanie radomskich uczniów i wysoki poziom ich występów, skutkujący tak licznymi wysokimi miejscami w swoich kategoriach.

Czytaj więcej o:
  • akordeon
  • muzyka
  • Piotr Motyka
  • Radom
  • sukces
  • szkoła
  • uczeń
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czyje imię powinna nosić ulica przy terminalu portu lotniczego w Radomiu?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 161.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.