Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nauczyciele wezwani do tablicy... interaktywnej

/mag/
Uczestnicy projektu unijnego, realizowanego przez Studium Doskonalenia Kadr, to głównie nauczyciele z terenów wiejskich.
Uczestnicy projektu unijnego, realizowanego przez Studium Doskonalenia Kadr, to głównie nauczyciele z terenów wiejskich. archiwum prywatne
150 belfrów z całego Mazowsza podnosiło swoje kwalifikacje w Radomiu z zastosowaniem najnowszych metod multimedialnych

150 nauczycieli i 1,5 tysiąca godzin nauki w 11 miesięcy oraz mnogość nowych umiejętności i kwalifikacji - tak można podsumować projekt unijny, który realizowało radomskie Studium Doskonalenia Kadr, niepubliczna placówka doskonalenia nauczycieli.

Projekt pod nazwą "Dodatkowe kwalifikacje i umiejętności szansą na mobilność zawodową nauczycieli województwa mazowieckiego" był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzięki temu nauczyciele mogli uczestniczyć w szkoleniach o wysokich standardach przez prawie 1,5 tysiąca godzin w czasie od od 1 marca ubiegłego do 31 stycznia tego roku.

NAUCZYCIELE DO TABLICY

W jego ramach 150 nauczycieli szkół i placówek oświatowych z województwa mazowieckiego, w tym 123 z terenów wiejskich, mogło uczestniczyć w rozmaitych kursach kwalifikacyjnych, jak na przykład "Terapia pedagogiczna", "Kształcenie dorosłych - andragogika", "Metody pracy z dzieckiem autystycznym". Co ważne, każdy kurs wzbogacał praktyczny warsztat techniczny z obsługi tablicy interaktywnej i komputerowych, multimedialnych nośników informacji.

- W tym czasie nauczyciele, w przeważającej większości z terenów wiejskich, nabyli przygotowanie, które pozwoli sprostać rosnącym wymaganiom w zakresie wyrównywania szans edukacyjnych ich uczniów - mówi Zofia Broniewska - Grzyb, dyrektor Studium, dodając, że realizacja całego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

PODNIEŚLI KOMPETENCJE

75 nauczycieli szkolnictwa ogólnego, zawodowego i specjalnego podniosło też swoje kompetencje zawodowe poprzez uczestnictwo w krótkich formach doskonalenia zawodowego. Wśród nich były takie zagadnienia jak wykorzystanie komputera i tablicy interaktywnej, czy praca z dzieckiem o indywidualnych i specjalnych potrzebach edukacyjnych.

NOWE KWALIFIKACJE

Według dyrekcji placówki, końcowa ewaluacja projektu wskazuje, że dzięki znakomitej organizacji i kompetencji kadry zarządzającej projektem jak i wysoko wykwalifikowanej kadrze wykładowców założone cele oraz rezultaty zostały osiągnięte. Programy unijne dają zatem możliwość bezpłatnego uzupełniania kwalifikacji tym nauczycielom, którzy są ich adresatami. Praca Studium to nie tylko takie formy kształcenia, ale również uzupełnianie wiedzy i poszerzenie kwalifikacji nauczycieli.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie