Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Radom Artykuł

Lotnisko w Radomiu może skorzystać na kłopotach Modlina

Dodano: 19 lutego 2013, 13:00 Autor:

Lotnisko na Sadkowie w Radomiu.

Lotnisko na Sadkowie w Radomiu. (fot. archiwum)

Czy Sadków zastąpi nieczynny port lotniczy w Modlinie? Jeśli uda się na czas wystartować, są na to duże szanse.

Lotnisko na Sadkowie miało być trzecim na Mazowszu. Kłopoty Modlina, przynajmniej na rok wyłączają ten port z konkurencji. Tani przewoźnicy mogą latać do Radomia. Rozmowy trwają. Czas pokaże, czy pomoże nam potknięcie Modlina.

Lotnisko w Modlin miało być zapasowym dla stołecznego Okęcia. Tam swoje loty przenieśli tanio przewoźnicy. Kłopoty zaczęły się w grudniu, kiedy nadzór budowlany wyłączył z ruchu część pasa startowego. Nie pomogły bieżące naprawy. Z ostatnich informacji wynika, że Modlin nie będzie przyjmował samolotów aż do grudnia.

START Z RADOMIA

To potknięcie mogą wykorzystać inne lotniska. Przewoźnicy z Modlina przenieśli się na warszawskie Okęcie. Korzysta już też otwarty w grudniu port lotniczy w podlubelskim Świdniku, także łódzkie lotnisko jest gotowe na przyjęcie lotów przewoźników, którzy musieli wynieść się z Modlina.

Kłopoty Modlina mogą być szansą dla radomskiego lotniska cywilnego. Nasz port przygotowuje się do przyjmowania lotów rejsowych. Trwają rozmowy z przewoźnikami.

- Mamy kontakty z kilkoma przewoźnikami zainteresowanymi Radomiem – mówi Kajetan Orzeł, rzecznik prasowy spółki Port Lotniczy Radom. – Prowadzimy te rozmowy nie, dlatego że Modlin ma kłopoty, one trwały się wcześniej.

Nie ma jednak żadnych konkretów, ani kontraktów z liniami lotniczymi, które chciały wykonywać loty z Radomia. – Dopóki nie podpiszemy
umowy nie podam żadnych konkretów – dodaje Kajetan Orzeł.

MUSZĄ MIEĆ POZWOLENIE

Nie ma też konkretnej daty uruchomienia radomskiego lotniska. Jak słyszymy od Kajetana Orła jest szansa na start w czerwcu. Aby to się udało spółka musi mieć pozwolenie na prowadzenie działalności lotniskowej oraz wpis do rejestru lotnisk cywilnych.

Radomska spółka lotniskowa musi spełnić szereg warunków i dostarczyć do Urzędu Lotnictwa Cywilnego komplet dokumentów. Brakuje wciąż jednego z najważniejszych, czyli tak zwanej decyzji środowiskowej. Czeka nas tez jeszcze audyt, który przeprowadzą kontrolerzy z Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

- Robimy wszystko, żeby dopełnić wszelkich formalności – zapewnia Kajetan Orzeł. – Mam nadzieję, że audyt też wypadnie pozytywnie.

Na Sadkowie trwa budowa terminala pasażerskiego. Zgodnie z umową powinien być gotowy w maju. Wiosną miasto będzie budowało drogę dojazdową do lotniska.

Czytaj więcej o:
  • inwestycja
  • lotnisko
  • miasto
  • Port Lotniczy Radom
  • Radom
  • spółka
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.