Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Radom Artykuł

Spełnili marzenia chorego Kuby z Radomia. Spotkał się ze znanym aktorem!

Dodano: 11 marca 2013, 12:00 Autor:

Jedenastoletni Kuba z Radomia dostał prezenty, o których marzył. Spotkał się tez z aktorem Andrzejem Grabowskim.

Jedenastoletni Kuba z Radomia dostał prezenty, o których marzył. Spotkał się tez z aktorem Andrzejem Grabowskim. (fot. archiwum fundacji)

Jedenastolatek dostał wymarzony prezent.

Patrycja Wróbel z zarządu fundacji Dziecięca Fantazja:

- Naszymi podopiecznymi są w większości dzieci z ubogich rodzin, których rodzice nie mają finansowych możliwości na spełnienie pragnień chorującego, a często też umierającego dziecka. Gdy choruje dziecko choruje cała rodzina. Przez 9 lat naszej działalności udało się spełnić prawie 2800 najskrytszych fantazji dzieciaków.

Chory chłopiec z Radomia dzięki prezentom będzie mniej myślał o chorobie. Jego marzeniem była konsola do gier Xbox.

Młody radomianin choruje na zanik mięśni. Kuba dostał nie tylko konsolę, ale także wygodne siedzisko w kształcie piłki. Był jednym z osiemnaściorga dzieci, których marzenia zostały spełnione. Wręczenie prezentów odbyło się w Pałacu Prymasowskim w Warszawie.

Największym zaskoczeniem były nie same prezenty, ale to, że wręczały je znane osoby. Konsolę i siedzisko wręczył Kubie znany aktor Andrzej Grabowski.

ZABAWA DLA DZIECI

Cały pobyt w stolicy był dla wszystkich dzieci, w tym dla Kuby niezapomnianym przeżyciem. Poza spełnieniem marzeń i spotkaniami ze znanymi osobami, obejrzały też pokaz uczniów Państwowej Szkoły Cyrkowej.

Dzień wcześniej były też w cyrku Zalewski na pokazie premierowym otwierającym sezon wiosenno-letni. Można było zrobić sobie zdjęcia ze słoniem oraz pojeździć na wielbłądzie. Obecna była również Kasia Cichopek, która od wielu lat wspiera podopiecznych fundacji Dziecięca Fantazja.

KRÓLEWSKI POBYT

Pobyt w stolicy był zorganizowany po królewsku. – Dzieci i ich rodziny ugościły renomowane warszawskie hotele - opowiada Patrycja Wróbel z fundacji Dziecięca Fantazja.

Pomoc chorym dzieciom była możliwa dzięki akcji przeprowadzonej przez Fundację wspólnie z siecią marketów budowlanych Obi.

– We wszystkich marketach w kraju sprzedawany jest katalog "Sztuka dekoracji” – wyjaśnia Patrycja Wróbel. – Kosztuje tylko złotówkę, a cały dochód z jego sprzedaży przeznaczany jest na spełnianie marzeń nieuleczalnie chorych dzieci – dodaje.

Czytaj więcej o:
  • choroba
  • dzieci
  • fundacja
  • marzenie
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.