Pacjenci czują się tutaj jak u siebie - przychodnia w Iwaniskach najlepszą przychodnią w powiecie opatowskim

Dodano: 14 marca 2013, 14:41 Autor:

Przedstawiamy przychodnię w Iwaniskach – zwycięzcę plebiscytu „Echa Dnia” w powiecie opatowskim

Od końca ubiegłego roku przychodnia w Iwaniskach przyjmuje pacjentów w nowym budynku. Jest nowocześnie, czysto, kolorowo i pachnąco.

- W starym budynku mieliśmy problemy z Sanepidem, który miał dużo uwag – mówi Zbigniew Wołcerz, lekarz rodzinny z przychodni w Iwaniskach.

Stary budynek nie był przystosowany do coraz surowszych wymogów sanitarnych. - Chcieliśmy tam dokonać pewnych korekt adaptacyjnych, ale nie można było zbyt wiele zmienić. Wynikało to z konstrukcji budynku. Mieliśmy częste problemy z awariami zasilania. W pewnym momencie uznaliśmy za konieczne przeprowadzenie remontu starego budynku. Kiedy zaczęliśmy liczyć, okazało się że koszt wybudowania nowej przychodni będzie porównywalny z remontem. Zdecydowaliśmy się na inwestycję.
Przychodnia w Iwaniskach jest spółka jawną. Powstała w wyniku przekształcenia tutejszego Zakładu Opieki Zdrowotnej.

W przychodni lekarze i personel pielęgniarski na brak pracy nie narzekają. Ośrodek zdrowia czynny jest od godziny 7 do 18. W sezonie grypowym lekarze przyjmują do nocy.

- Dysponujemy czterema gabinetami lekarskimi – wylicza Zbigniew Wołcerz. – Jest odrębna część pediatryczna dla dzieci zdrowych. Problem rozdzielenia miejsca przyjęć dzieci zdrowych od chorych podnosił Sanepid w przypadku starego budynku. Gabinety lekarskie wyposażyliśmy w podstawowe sprzęty. Posiadamy też gabinety zabiegowe, w których oprócz najprostszych zabiegów wykonujemy badania ekg i pulsoksymetryczne. Posiadamy osobny gabinet usg i pracownię spirometryczną – opowiada lekarz.

Przychodnia posiada pełne oprzyrządowanie i medykamenty do udzielania pomocy w nagłych wypadkach w terenie. Zdarza się, że pacjenci zanim powiadomią pogotowie, najpierw dzwonią do przychodni w Iwaniskach. Często lekarz z ośrodka zdrowia dojedzie szybciej niż pogotowie. Na wyposażeniu przychodni znajduje się sprzęt podobny do tego, który posiada karetka. Lekarze posiadają służbowy samochód.

W przychodni w Iwaniskach przyjmuje dwóch internistów i pediatra. Lekarze mają specjalizację z medycyny rodzinnej i ogólnej, jeden z lekarzy również z reumatologii.

- Naszym celem jest, aby pacjent poczuł się u nas nie jak w instytucji tylko jak u siebie. W nowym budynku zlikwidowaliśmy wszelkie bariery do tej pory będące w starym ośrodku. Nie mamy okienek oraz sztucznych przeszkód. Staramy się, aby kontakt miedzy personelem a pacjentami był jak najbardziej bezpośredni – zapewnia Zbigniew Wołcerz.

W starym budynku pozostała tylko część rehabilitacyjna, przeniesiona do większych pomieszczeń.
W gminie Iwaniska pacjenci najczęściej chorują na schorzenia układu krążenia. Dominują też schorzenia układu ruchu i układu oddechowego połączone ze zmianami alergologicznymi.
Zbigniew Wołcerz podkreśla, że sukces przychodni i zadowolenie pacjentów to zasługa bardzo zaangażowanego i zgranego personelu. - Chciałbym podkreślić wielkie zaangażowanie naszych pań pielęgniarek – dodaje lekarz.

Decyzją pacjentów przychodnia w Iwaniskach zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie „Echa Dnia” na najlepszą przychodnię w powiecie opatowskim.

Czytaj więcej o:
  • iwaniska
  • przychodnia
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.