"Nowe Życie” najlepszą przychodnią w powiecie włoszczowskim

Dodano: 15 marca 2013, 20:32 Autor:

Zakład Zdzisława Ogonka wygrał po raz kolejny z rzędu konkurs popularności w powiecie włoszczowskim.
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Nowe Życie Zdzisława Ogonka został przebudowany w ubiegłym roku. Budynek robi wrażenia tak na zewnątrz jak i w środku.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Nowe Życie Zdzisława Ogonka został przebudowany w ubiegłym roku. Budynek robi wrażenia tak na zewnątrz jak i w środku. (fot. Rafał Banaszek)

Przeczytaj więcej
Lek. med. Zdzisław Ogonek – dyrektor Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Nowe Życie we Włoszczowie. Ma 49 lat. Mieszka we Włoszczowie. Żonaty, żona Irena - lekarz medycyny, specjalista ortopedii i traumatologii, dwie córki: Barbara i Katarzyna. Z zawodu ginekolog-położnik (w zawodzie pracuje od 1989 roku). Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, ukończył też Menadżerskie Studium Podyplomowe oraz studia MBA. 12 lat pracował we włoszczowskim szpitalu, w wieku 30 lat został dyrektorem tego szpitala (był najmłodszym dyrektorem w południowo-wschodniej Polsce), jednocześnie pracował na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym (12 lat). Od 2002 roku jest szefem NZOZ Nowe Życie. Jest laureatem 2. miejsca w plebiscycie "Echa Dnia” Lekarz Roku 2010 w powiecie włoszczowskim (w głosowaniu zdobył 1280 głosów). W 2010 i 2011 roku jego zakład wygrał również konkurs na najlepszą przychodnię w powiecie. Pasjonuje się kajakarstwem, turystyką i brydżem.

Lek. med. Zdzisław Ogonek – dyrektor Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Nowe Życie we Włoszczowie. Ma 49 lat. Mieszka we Włoszczowie. Żonaty, żona Irena - lekarz medycyny, specjalista ortopedii i traumatologii, dwie córki: Barbara i Katarzyna. Z zawodu ginekolog-położnik (w zawodzie pracuje od 1989 roku). Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, ukończył też Menadżerskie Studium Podyplomowe oraz studia MBA. 12 lat pracował we włoszczowskim szpitalu, w wieku 30 lat został dyrektorem tego szpitala (był najmłodszym dyrektorem w południowo-wschodniej Polsce), jednocześnie pracował na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym (12 lat). Od 2002 roku jest szefem NZOZ Nowe Życie. Jest laureatem 2. miejsca w plebiscycie „Echa Dnia” Lekarz Roku 2010 w powiecie włoszczowskim (w głosowaniu zdobył 1280 głosów). W 2010 i 2011 roku jego zakład wygrał również konkurs na najlepszą przychodnię w powiecie. Pasjonuje się kajakarstwem, turystyką i brydżem.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Nowe Życie po raz trzeci zwyciężył w plebiscycie "Echa Dnia” na najlepszą przychodnię w naszym powiecie.
NZOZ Nowe Życie powstał w 2002 roku przy ulicy Mleczarskiej 11. Dyrektorem placówki jest od samego początku lekarz medycyny Zdzisław Ogonek – specjalista ginekolog-położnik. W 2006 roku "Nowe Życie” otrzymało certyfikat systemu zarządzania jakością ISO 9001:2001 w zakresie ambulatoryjnej specjalistycznej opieki zdrowotnej oraz hospicjum domowego. Był to pierwszy certyfikat ISO przyznany placówce służby zdrowia w powiecie włoszczowskim.

Najwięcej poradni specjalistycznych

Obecnie w zakładzie Zdzisława Ogonka funkcjonuje najwięcej w powiecie poradni specjalistycznych, które mają podpisane umowy na świadczenie usług z Narodowym Funduszem Zdrowia. Są to poradnie: ginekologiczno-położnicza, urazowo-ortopedyczna, preluksacyjna, wad postawy u dzieci i młodzieży, okulistyczna, gruźlicy i chorób płuc, chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej, logopedii, diabetologii, leczenia bólu i rehabilitacyjna. Oprócz poradni działa tutaj również hospicjum domowe, zespół domowego leczenia tlenem, pielęgniarska opieka długoterminowa, poradnia zdrowia psychicznego i leczenia uzależnień, fizjoterapia ambulatoryjna oraz pracownia RTG. Obecnie 90 procent konsultacji świadczonych w NZOZ Nowe Życie jest finansowanych przez NFZ.

Jedyna w województwie poradnia chiropraktyki

Poza wspomnianymi poradniami posiadającymi kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, w zakładzie doktora Ogonka działają również poradnie specjalistyczne, udzielające odpłatne świadczenia zdrowotne. Są to: pracownia endoskopii przewodu pokarmowego, gastroenterologiczna, medycyny pracy, psychologiczna - badania psychotechniczne kierowców i operatorów dźwigów, kardiologiczna, dermatologiczna, laryngologiczna, reumatologiczna, chiropraktyki (jedyna w województwie świętokrzyskim), endokrynologii, urologii i pracownia USG (badania wykonuje prof. dr hab. n. med. Wiesław Jakubowski). Wysokość tegorocznego kontraktu zakładu Zdzisława Ogonka wyniosła ponad 2 miliony złotych.

Wyróżnienie za profilaktykę. Zakład się rozbudowuje

W 2009 roku NZOZ Nowe Życie wyróżniono w województwie świętokrzyskim za największą liczbę przeprowadzonych badań profilaktycznych raka szyjki macicy wśród poradni powiatowych. Zakład doktora Ogonka był też jedyną w województwie placówką zdrowia realizującą bezpłatnie program wczesnego wykrywania zakażeń wirusem HIV u kobiet ciężarnych. W 2011 roku podjęto decyzję o rozbudowie placówki zdrowia, na którą pozyskano dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości 1,5 miliona złotych. Rozbudowa zakończyła się w styczniu 2012 roku. Powierzchnia zakładu zwiększyła się prawie czterokrotnie – z 600 do 2200 metrów kwadratowych.

Pacjenci będą zaskoczeni

Jakie plany na przyszłość ma dyrektor "Nowego Życia” przy ulicy Mleczarskiej? – Moim nadrzędnym celem przy tworzeniu zakładu było stworzenie mieszkańcom Włoszczowy możliwości skorzystania z wysokospecjalistycznych usług zdrowotnych. Obecnie trwają prace nad trzema nowymi projektami, które powinny być wdrożone na początku przyszłego roku, a kilka nowych jest w trakcie przygotowań. Ze względu na coraz większą konkurencję w sektorze służby zdrowia pozwoli pan redaktor, że szczegółów obecnie nie wyjawię, ale sądzę, że mieszkańcy Włoszczowy będą nie jeden raz zaskoczeni w pozytywnym tego słowa znaczeniu - mówi Zdzisław Ogonek, właściciel najlepszej przychodni w powiecie włoszczowskim.

Czytaj więcej o:
  • nowe życie
  • powiat włoszczowski
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy możliwe jest, aby w ciągu jednej kadencji wyremontować wszystkie zniszczone drogi wojewódzkie we Włoszczowie?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 129.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.