W Cieszkowach odbyły się warsztaty wielkanocne dla kobiet

Dodano: 22 marca 2013, 18:44 Autor:

Jedyne w swoim rodzaju warsztaty wielkanocne dla kobiet odbyły się w Cieszkowach koło Czarnocina. Królowały pisanki, palmy, stroiki, ozdoby świąteczne i... „Jezioro łabędzie”.
Zręczne palce w cenie – na warsztatach w Cieszkowach panie potrafiły "wyczarować” prawdziwe cuda.

Zręczne palce w cenie – na warsztatach w Cieszkowach panie potrafiły „wyczarować” prawdziwe cuda. (fot. Małgorzata Pieron)

Przeczytaj więcej

W warsztatach wzięły udział panie z kół gospodyń wiejskich z trzech gmin: Kazimierza Wielka – pod batutą Agnieszki Styczeń, Skalbmierz – na czele z Agatą Jackiewicz oraz lokalne koła z terenu gminy Czarnocin – z Cieszków, Ciuślic, Czarnocina, Zagajowa.

Uroczystego otwarcia zjazdu dokonała Agata Wróbel, sekretarz gminy Czarnocin. Witając także uczniów Gimnazjum imienia Armii Krajowej w Cieszkowach, którzy przygotowali specjalny, przedświąteczny program artystyczny.

Spotkanie miało charakter warsztatowy, nawiązując tematycznie do Wielkanocy. Dzięki uprzejmości wójta Czarnocina Marii Kasperek zakupiono górę materiałów, niezbędnych do przygotowania palm, stroików, kartek i ozdób wielkanocnych. Królowały bazie, baranki, kolorowe pisanki. W ruch poszły nożyczki... i zręczne palce, a niektóre panie potrafiły „wyczarować” na poczekaniu prawdziwe wielkanocne cuda.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa wielkanocnych dekoracji wykonanych przez osoby specjalnej troski – podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej z Kazimierzy Wielkiej. Piękne wystawy świąteczne przygotowały również szkoły podstawowe w Czarnocinie i Sokolinie, gimnazjum w Cieszkowach. Ponadto autorską ekspozycję ozdób wielkanocnych zaprezentowała Agnieszka Kubicka, która na co dzień zajmuje się projektowaniem zieleni.

Integracja kobiet przy (przed)świątecznym stole przebiegała w miłej i sympatycznej atmosferze. A skoro za dobrą pracę należy się dobra płaca, panie za swoją twórczą kreatywność otrzymały od organizatorów upominki w formie słodyczy.

Imprezę uświetnił występ artystyczny gimnazjalistów z Cieszków, pod opieką nauczycieli Beaty Buły i Jarosława Łyko. Hitem okazał się balet „Jezioro łabędzie”, z partiami solowymi odtańczonymi rewelacyjnie przez... chłopaków.

Czytaj więcej o:
  • warszaty wielkanocne cieszkowy
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy ogólnie stan techniczny dróg w powiecie kazimierskim jest zadowalający?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 31.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Media Regionalne
Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Mediów Regionalnych i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.