Świętokrzyskie Gwiazdy Tańczą. Rusza druga edycja show! (zdjęcia)

Dodano: 25 marca 2013, 13:45 Autor:

Poznali już króla tańców standardowych, czują kubańskie rytmy, tango i romantyczną rumbę – pełna parą ruszyły przygotowania do show Świętokrzyskie Gwiazdy Tańczą. Pierwszy publiczny występ już w połowie kwietnia!
Na parkiecie zobaczymy Małgorzatę Muzoł – świętokrzyską kuratora oświaty i Szczepana Skorupskiego – wójta Zagnańska. Czy zatańczą razem? Na zdjęciu z Karoliną Bilską.

Na parkiecie zobaczymy Małgorzatę Muzoł – świętokrzyską kuratora oświaty i Szczepana Skorupskiego – wójta Zagnańska. Czy zatańczą razem? Na zdjęciu z Karoliną Bilską. (fot. Dawid Łukasik)

Na parkiecie zobaczymy Małgorzatę Muzoł – świętokrzyską kuratora oświaty i Szczepana Skorupskiego – wójta Zagnańska. Czy zatańczą razem? Na zdjęciu z Karoliną Bilską.

Na parkiecie zobaczymy Małgorzatę Muzoł – świętokrzyską kuratora oświaty i Szczepana Skorupskiego – wójta Zagnańska. Czy zatańczą razem? Na zdjęciu z Karoliną Bilską. (fot. Dawid Łukasik)

Na co dzień ludzie na stanowiskach, rządzą w swoich firmach, urzędach. Czuwają nad nauką, kulturą, działają w różnych ugrupowaniach politycznych. W tym gronie są urzędnicy, a także osoby o artystycznej duszy. Wiele ich dzieli, ale połączyło ich jedno: taniec. Zobaczymy ich na parkiecie w show Świętokrzyskie Gwiazdy Tańczą. Ruszyły już pierwsze przygotowania. Pary ćwiczą w szkole Świat Tańca Karoliny Bilskiej.

NAJWAŻNIEJSZE PODSTAWY

- Robimy przygotowania z zakresu tańca towarzyskiego. Mieliśmy też trochę klasyki, która pomaga w uzyskaniu prawidłowej postawy ciała. Panowie zdobywają umiejętność prowadzenia swojej partnerki, panie uczą się słuchania swojego partnera – wyjaśnia Karolina Bilska.

Tancerze poznali już podstawowe kroki do tańców, które w przyszłości zaprezentują. - Ruszyliśmy walc angielski, który jest królem tańców standardowych – bardzo elegancki, posuwisty taniec. Następnie zapoznaliśmy się z kubańską cza-czą, która jest rozrywkowym tańcem i pojawi się już w pierwszym odcinku – wymienia Karolina Bilska. – Zrobiliśmy już takie fajne elementy choreografii, które na pewno wykorzystamy do wszystkich występów, w których pary będą się prezentowały już indywidualnie. Te elementy dostosują do własnego temperamentu. Mamy za sobą podstawy tanga i romantycznej rumby, a niebawem przejdziemy do walca wiedeńskiego.

WYSTĘPY CO TYDZIEŃ

Pracy jest dużo, ale nasi tancerze starają się godzić swoje liczne obowiązki z dodatkowym wysiłkiem. Czasu jest niewiele. Na piątek 12 kwietnia w Galerii Korona w Kielcach zaplanowany jest pierwszy publiczny występ. Kolejne pokazy taneczne będą się odbywały co tydzień. Zgodnie z regulaminem zabawy, wszystkie pary tańczą do końca, nikt nie odpada. Każdy występ będzie oceniany "na żywo” przez jurorów, którzy zasiądą na widowni, a także przez czytelników www.echodnia.eu, którzy na naszej stronie będą mogli obejrzeć wszystkie prezentacje dzięki video. Oni zagłosują za pomocą SMS-ów. Punkty z głosowań sumują się i w oparciu o nie, na koniec zabawy zostanie wybrana zwycięska para!

W zabawie weźmie osiem par. Kto zatańczy? Niebawem zaprezentujemy wszystkie osoby! Pierwsza edycja show "Świętokrzyskie Gwiazdy Tańczą” odbyła się w 2010 roku. Zatańczyło osiem par. Zwyciężyła para Katarzyna Zapała i Marek Romanowski.

Czytaj więcej o:
  • świętokrzyskie gwiazdy tańczą
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Ile wydasz na zakupy świąteczne?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 435.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.