Policjanci w tarnobrzeskim WORD! Zatrzymano egzaminatorów!

Dodano: 25 marca 2013, 17:59 Autor:

Siedmiu egzaminatorów Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu zatrzymali w poniedziałek policjanci.

O szczegółach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Tarnobrzegu nikt oficjalnie nie informuje, prawdopodobnie chodzi jednak o korupcję przy zdawaniu egzaminów na prawo jazdy.
W poniedziałek rano przy jednym z bloków przy ulicy Zwierzynieckiej działania prowadzili policjanci. Prawdopodobnie miały one związek z zatrzymaniem egzaminatorów WORD.

W poniedziałek rano przy jednym z bloków przy ulicy Zwierzynieckiej działania prowadzili policjanci. Prawdopodobnie miały one związek z zatrzymaniem egzaminatorów WORD. (fot. Marcin Radzimowski)

Jak ustaliliśmy, prokuratura przesłuchała w charakterze świadków kilku pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu.

Jak ustaliliśmy, prokuratura przesłuchała w charakterze świadków kilku pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. (fot. Marcin Radzimowski)

W poniedziałek około godziny 7.30 rano policjanci wkroczyli do tarnobrzeskiego WORD-u, by zatrzymać sześciu egzaminatorów. Niektórych wyprowadzono z budynku, kilku zatrzymano na placu egzaminacyjnym, gdzie akurat nadzorowali część praktyczną egzaminu na prawo jazdy. Niektórzy ręce mieli skute kajdankami. O wszystkim tym dowiedzieliśmy się nieoficjalnie z kilku różnych źródeł.

Mniej więcej w tym samym czasie trzy policyjne radiowozy podjechały pod jeden z bloków przy ulicy Zwierzynieckiej w Tarnobrzegu. Funkcjonariusze w jednym z bloków najprawdopodobniej zatrzymali jednego mężczyznę. Jak ustaliliśmy, obydwie akcje były ściśle ze sobą powiązane.

TAJNE PRZEZ POUFNE

- W tej sprawie nie udzielamy żadnych informacji - oświadczyła nadkomisarz Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy policji w Tarnobrzegu.

O najmniejszych nawet szczegółach sprawy nie mówi także prokurator Anna Romaniuk, wiceszefowa Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu. Skoro wszystko objęte jest ścisłą tajemnicą, sprawa musi być grubego kalibru.

- Nie odniosę się w żaden sposób do tych spekulacji - mówi prokurator Romaniuk.

Skontaktowaliśmy się także z dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, by potwierdzić informację o zatrzymaniu sześciu egzaminatorów. Wiesław Lichota potwierdził nasze ustalenia, jednak bez zagłębiania się w szczegóły.

- Szczegółów sprawy nie znam, choć mogę się domyślać, o co chodzi. Kiedy około godziny siódmej piętnaście przyszedłem do pracy, przy drzwiach czekało trzech funkcjonariuszy policji z nakazami zatrzymania kilku egzaminatorów - mówi Wiesław Lichota, dyrektor WORD w Tarnobrzegu. - Tyle mi w tej sprawie wiadomo.

W poniedziałek po południu, około godziny 14.30 policjanci znów pojawili się w siedzibie WORD-u i zatrzymali kolejnego, siódmego już egzaminatora. Ogółem w ośrodku zatrudnionych jest 29 egzaminatorów.

ŁAPÓWKI ZA ZDANE EGZAMINY?

Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, na potrzeby śledztwa w charakterze świadków przesłuchano już kilku pracowników tarnobrzeskiego WORD, a także kilku kursantów. Dowiedzieliśmy się także, że nad realizacją sprawy (zatrzymania, przeszukania, zabezpieczenie dokumentów) od kilku dni pracuje kilkunastu funkcjonariuszy z tarnobrzeskiej komendy.

Nie wiemy czy, a jeśli tak to ilu osobom i jakie prokuratura przedstawiła już zarzuty. Można się domyślać, że skoro zatrzymano egzaminatorów, w grę wchodzą najprawdopodobniej zarzuty korupcyjne - związane z "ustawianiem” egzaminów na prawo jazdy. Jeśli tak, to prawie na pewno poniedziałkowe zatrzymania nie będą ostatnimi w tym śledztwie.

Czytaj więcej o:
  • egzaminatorzy zatrzymanie tarnobrzeg
  • word tarnobrzeg
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy potrzebna jest straż miejska w Nowej Dębie?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 223.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 015-823-26-02

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy powiatowe

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.