Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Radom Artykuł

Radom może pochwalić się...akordeonistami

Dodano: 19 kwietnia 2013, 0:05 Autor:

Piotr Motyka, Marek Rybiński i Bartosz Kołsut, a także "Akordeonowe smyki” – wszyscy z radomskiej szkoły wywalczyli najwyższe miejsca w zakończonych właśnie XV Gorlickich Konfrontacjach Akordeonowych.
To tylko część uzdolnionych radomskich akordeonistów, którzy zdobyli najwyższe miejsca na XV Gorlickich Konfrontacjach Akordeonowych. Od lewej: Piotr Motyka, Bartosz Kołsut, dyrektor szkoły Robert Pluta i Marek Rybiński.

To tylko część uzdolnionych radomskich akordeonistów, którzy zdobyli najwyższe miejsca na XV Gorlickich Konfrontacjach Akordeonowych. Od lewej: Piotr Motyka, Bartosz Kołsut, dyrektor szkoły Robert Pluta i Marek Rybiński. (fot. Antoni Sokołowski)

Sam festiwal odbywał się od 14 do 17 kwietnia, a mocną delegację na festiwal wysłał Zespół Szkół Muzycznych imienia Oskara Kolberga w Radomiu. Uczniowie radomskiego "Muzyka” kolejny raz dowiedli, że są znakomicie przygotowani do konkursu.

PRZYWIEŹLI LAURY

Piotr Motyka, choć liczy 13 lat, wystąpił w konkursie w Gorlicach w kategorii wiekowej do lat 15, czyli musiał się mierzyć ze starszymi kolegami. Jednak Piotrek zagrał swój koncert najlepiej i zajął I miejsce. Do festiwalu przygotował Piotra nauczyciel klasy akordeonu - Artur Miedziński.

- Bardzo się cieszymy z sukcesu Piotrka, to jego szósty festiwal z rzędu, gdzie zdobywa indywidualne nagrody – mówią bliscy w rodzinie ucznia.

Także w pozostałych kategoriach festiwalowych radomscy akordeoniści byli bardzo widoczni i plasowali się na najwyższych pozycjach. I tak w kategorii muzycznych I stopnia do 12 roku życia trzecie miejsce zdobył uczeń Marek Rybiński, przygotowany przez Artura Miedzińskiego.

Znaczący sukces odniósł też solista szkoły muzycznej II stopnia, do 18 lat. Pierwsze miejsce wywalczył Bartosz Kołsut z klasy IV przygotowany także przez Artura Miedzińskiego. Bartosz Kołsut wystąpił także w duecie z Łukaszem Brzeziną z warszawskiej szkoły muzycznej, zdobywając z nim drugie miejsce w kategorii "Zespoły kameralne szkół muzycznych II stopnia”.

- Cieszy nas niezwykle ten sukces. To dowód na to, że radomska szkoła kształci uczniów na najwyższym poziomie, a radomscy akordeoniści dają nam powody do radości – nie kryje zadowolenia Robert Pluta, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych imienia Oskara Kolberga w Radomiu.

ŚWIETNIE GRAJĄ

Na uwagę zasługuje również kolejny duet, w składzie którego wystąpił pracujący w radomskiej szkole muzycznej nauczyciel gry na akordeonie, Tomasz Gieroń, który jest jednocześnie studentem Akademii Muzycznej w Łodzi. Zajął on drugie miejsce, a razem z Tomaszem Giedroniem w duecie występował z inny student tej Akademii – grający na saksofonie Michał Czapliński. Tomasz Gieroń sam jest też absolwentem radomskiego Zespołu Szkół Muzycznych. Duet przygotował asystent uczelni Eneasz Kubit.

Jury XV Gorlickich Konfrontacji Akordeonowych doceniło ogromną pracę radomskich nauczycieli, którzy uczą gry na akordeonie i przygotowywali radomskich uczniów do festiwalu. Wśród nagrodzonych znalazł się Andrzej Humski i kierowany przez niego zespół "Akordeonowe smyki”. Zespół otrzymał wyróżnienie w kategorii zespoły kameralne. Trzeba dodać, że kilkunastoosobowy skład "Akordeonowych smyków” dał tak wspaniały koncert w Gorlicach, że publiczność festiwalowa nagradzała ich na stojąco.

Czytaj więcej o:
  • akordeon
  • Radom
  • sukces
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.