Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin gimnazjalny 2013: kłopoty z pytaniem o godzinę w Australii

/Sok/
- Nie mieliśmy żadnych trudności z odpowiedziami na egzaminie przyrodniczym – mówili Mateusz Wieczorek, Michał Kaczyński i Piotr Pogodziński, gimnazjaliści z Publicznego Gimnazjum numer 23 w Zespole Szkół Ogólnokształcących numer 6 imienia Jana Kochanowskiego w Radomiu.
- Nie mieliśmy żadnych trudności z odpowiedziami na egzaminie przyrodniczym – mówili Mateusz Wieczorek, Michał Kaczyński i Piotr Pogodziński, gimnazjaliści z Publicznego Gimnazjum numer 23 w Zespole Szkół Ogólnokształcących numer 6 imienia Jana Kochanowskiego w Radomiu. Antoni Sokołowski
Jeśli w Polsce jest godzina 14, to jaki jest czas w Australii? - to jedno z pytań, które w środę sprawiło bodaj najwięcej kłopotów na egzaminie gimnazjalnym. - Naprawdę nie wiedziałam, jak to obliczyć i po prostu wpisałam jakąś godzinę bez sensu - przyznała nam szczerze jedna z uczennic.

W środę uczniów czekały dwie rundy z przedmiotami ścisłymi. Najpierw, o godzinie 9.00 gimnazjaliści zasiedli do pytań z przedmiotów przyrodniczych. Były zagadnienia z biologii, chemii, fizyki, geografii. Po przerwie ruszył półtoragodzinny egzamin z matematyki.

ODPOWIEDZI I ARKUSZE PYTAŃ EGZAMINU GIMNAZJALNEGO 2013 Z MATEMATYKI I PRZEDMIOTÓW PRZYRODNICZYCH OPUBLIKUJEMY TUŻ PO ZAKOŃCZENIU EGZAMINU W ARTYKUŁACH PONIŻEJ:

Egzamin gimnazjalny 2013: przedmioty przyrodnicze [biologia, chemia, fizyka i geografia] - odpowiedzi i arkusz pytań w serwisie EDUKACJA
Egzamin gimnazjalny 2013 z matematyki - odpowiedzi i arkusz pytań w serwisie EDUKACJA

Pierwszy blok pytań zawierał zagadnienia od geografii po chemię i fizykę. Uczniowie po wyjściu z sali przyznawali, że chemia i fizyka była łatwa. - Z chemii jedno z zadań dotyczyło określenia przedmiotu badawczego. To akurat jest bardzo proste - mówił Mikołaj Zimnicki, jeden z radomskich gimnazjalistów.

NIE WSZYSCY BYLI OPTYMISTAMI

Nie wszyscy zdający byli jednak aż takimi optymistami i już po wyjściu ze szkoły przepytywali się z odpowiedzi. Jeszcze mniej optymistów było na egzaminie matematycznym, chociaż każdy zdający twierdził, że się przykładał do nauki.

- W naszej szkole do egzaminu przystąpiło 60 gimnazjalistów, choć wszystkich mamy 67. Siedmioro uczniów było zwolnionych w środę, bo są to laureaci różnych konkursów. Warto brać udział w olimpiadach i konkursach, bo na przykład laureat konkursu matematycznego nie tylko otrzymuje maksymalną ocenę, ale także jest zwolniony z dwóch części egzaminu: matematycznego i przyrodniczego - mówi Romuald Lis, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących numer 6 imienia Jana Kochanowskiego w Radomiu.

ANGIELSKI NA KONIEC

W całym rejonie radomskim egzamin gimnazjalny pisze 8272 osoby, z tego w samym Radomiu najwięcej, bo 2271 gimnazjalistów. Egzamin gimnazjalny ma dać odpowiedź, w jakim stopniu uczeń opanował umiejętności ważne w życiu codziennym i przydatne w zdobywaniu wiedzy w szkole. W czwartek ruszy ostatnia część egzaminu - język obcy. Najpierw poziom podstawowy, a jeśli gimnazjalista uczył się języka obcego dłużej niż trzy lata - zdaje także język obcy na poziomie rozszerzonym. Niemal wszyscy gimnazjaliści zdają angielski, rzadziej niemiecki, czy francuski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie