Czarni Radom nie wykorzystali szansy w Lubinie

/sid/
Siatkarze Czarnych Radom nie wykorzystali pierwszej szansy na zakończenie rywalizacji w półfinale pierwszej ligi i przegrali z Cuprum Lubin. Na zdjęciu Robert Prygiel (z lewej) i Janusz Gałązka blokują atak Macieja Kordysza T. Klocek
Siatkarze Czarnych Radom nie wykorzystali szansy na zakończenie rywalizacji w półfinale play off pierwszej ligi. Przegrali 0:3 trzecie spotkanie z Cuprum Lubin. W czwartek czwarty mecz toczonej do trzech zwycięstw rywalizacji i druga szansa radomian na zapewnienie awansu do finału.

Czarni, po dwóch spotkaniach w Radomiu prowadzili 2:0. Aby zapewnić sobie awans musieli wygrać jeszcze jedno spotkanie w Lubinie. Chcieli osiągnąć to już w pierwszym podejściu. Spodziewali się jednak, że rywale rzucą wszystko na szale, aby pozostać w grze. Nie pomylili się. Od początku pierwszej partii trwała niezwykle wyrównana walka.

Żadnej z drużyn nie udało się wypracować wyraźnej przewagi. Po punktowej zagrywce Roberta Prygla radomianie odskoczyli na dwa punkty. Miejscowi szybko odrobili stratę i przejęli inicjatywę, a po ataku Macieja Kordysza stanęli przed szansą na wygranie seta. Czarni obronili dwa setbola, wyrównując na 24:24, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy.

Druga partia nie zaczęła się najlepiej dla radomian, a trener Stępień, przy stanie 1:3 poprosił o czas, aby ostudzić atmosferę na boisku. Przerwa nie pomogła. Podobnie jak zmiany. Radomianie tracili kolejne punkty, a gospodarze bezlitośnie wykorzystywali błędy Czarnych w przyjęciu i ataku, wysoko wygrywając seta.

Postawieni "pod ścianą" radomianie próbowali w trzeciej odsłonie odzyskać skuteczność. Prowadzenie utrzymali krótko. Po raz ostatni remis widniał przy stanie 13:13. Kolejne akcje częściej kończyli rywale, wygrywając seta i cały mecz.
Czwarte spotkanie rozegrane zostanie w czwartek, w Lubinie.

Cuprum Lubin - Czarni Radom 3:0 (26:24, 25:16, 25:19), stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 1:2.
Czarni: Neroj, Prygiel, Wachnik, Gutkowski, Grzechnik, Gałązka - Filipowicz (libero) oraz Gonciarz, Radomski, Kałasz, Kocik.