Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Matura 2013. - Język angielski był łatwy - mówią maturzyści

/Sok/
- Egzamin z angielskiego na poziomie podstawowym nie był trudny. Będziemy jeszcze pisać angielski rozszerzony - mówiły: Dominika Religa, Agnieszka Górska, Aleksandra Kilian, i Patrycja Religa – już absolwentki klasy III E VI Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Kochanowskiego w Radomiu.
- Egzamin z angielskiego na poziomie podstawowym nie był trudny. Będziemy jeszcze pisać angielski rozszerzony - mówiły: Dominika Religa, Agnieszka Górska, Aleksandra Kilian, i Patrycja Religa – już absolwentki klasy III E VI Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Kochanowskiego w Radomiu. Antoni Sokołowski
Niektórzy maturzyści już po godzinie opuszczali w czwartek sale egzaminacyjne. - Było łatwo - mówili.

Język angielski, to najczęściej wybierany język obcy przez maturzystów w liceach w rejonie radomskim, a nieraz jedyny język obcy, który jest w szkołach średnich. W czwartek, na ponad 6,7 tysiąca zdających w rejonie radomskim aż 6 118 osób wybrało angielski na poziomie podstawowym a 1288 na poziomie rozszerzonym. W czwartek maturzyści zapewniali, że zadania na poziomie podstawowym nie stanowiły problemu.

Co było najprostsze na czwartkowym egzaminie z angielskiego?

- Jeśli ktoś uważnie słuchał poleceń, to z rozwiązaniem nie było problemu - mówili uśmiechnięci maturzyści wychodzący ze szkoły.

Maturzyści dodawali, że spodziewali się w maturalnych zadaniach, że trzeba będzie napisać list do kolegi.

- Podobne zadanie, list do przyjaciela, pisaliśmy wcześniej, na zajęciach w liceum. Tym razem mieliśmy napisać do kolegi i poinformować o otwarciu klubu. Innym zadaniem było napisanie ogłoszenia o spotkaniu z naukowcami - mówią Dominika Religa i Aleksandra Kilian, maturzystki klasy III E z VI Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Kochanowskiego w Radomiu.

KOLEJNE EGZAMINY

Jak zapewniali maturzyści, na czwartkowym egzaminie warto było zdecydować się na poziom rozszerzony z języka obcego. Poziom rozszerzony zdają ci uczniowie, którzy liczą na wyższą punktację przy naborze na studia.

- Często jest tak, że nawet ocena 100 procent osiągnięta z angielskiego na poziomie podstawowym w przeliczeniu daje potem mniej punktów przy naborze na studia, niż zdany angielski na 50 procent przy poziomie rozszerzonym - dodawały uczennica.

Licealiści z "Kochanowskiego" w większości mają już przygotowane plany na najbliższą przyszłość.

- Przed nami jeszcze kilka egzaminów na maturze, w tym także matematyka na poziomie rozszerzonym, ale myślimy już o studiach - dodawały Patrycja Religa i Agnieszka Górska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie