Gimnazjalistki z Daleszyc zwyciężyły w finale wojewódzkim Coca-Cola Cup 2013. Będą reprezentować region w Krakowie

Luiza BURAS-SOKÓŁ
Tak piłkarki z Daleszyc cieszyły się ze zwycięstwa.
Piłkarki z Gimnazjum imienia Jana Pawła II w Daleszycach okazały się najlepsze spośród około 60 drużyn z całego województwa świętokrzyskiego w organizowanym już po raz 15. turnieju. Teraz czeka je ogólnopolski finał, który odbędzie się 7 i 8 czerwca w Krakowie.

Chłopcy też walczyli

Najlepsze zawodniczki rozgrywek – Ewa Cieśla i bramkarka Weronika Sierpińska.

Najlepsze zawodniczki rozgrywek - Ewa Cieśla i bramkarka Weronika Sierpińska.

Spośród szesnastu drużyn męskich, które zakwalifikowały
się do finału wojewódzkiego, najlepsi okazali się reprezentanci Publicznego Gimnazjum w Małogoszczu, którzy po zaciętym
spotkaniu w finale, po serii rzutów karnych pokonali 2:1 drużynę z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 10 w Kielcach. W finale znaleźli się też gimnazjaliści z Łopuszna.

Daleszyckie zawodniczki bez problemów przeszły przez trzy rundy eliminacyjne. W finale znalazły się z siedmioma zespołami - z Bodzentyna, Pierzchnicy, Łopuszna, Wolicy, Jędrzejowa, Pacanowa i Baćkowic. W ostatnim meczu pokonały 2:1 piłkarki z Pacanowa i stanęły na najwyższym stopniu podium. Reprezentantki mistrzowskiego zespołu zdobyły też obydwie nagrody indywidualne: najwięcej goli, bo aż osiem strzeliła Ewa Cieśla, wspaniała piłkarka, laureatka stypendium sportowego burmistrza miasta i gminy Daleszyce, a między słupkami najlepiej spisywała się Weronika Sierpińska.

- Radość ze zwycięstwa była duża, bo choć dziewczyny od dwóch lat są najlepsze w województwie i mają na swym koncie medale rozgrywek ogólnopolskich, to cieszą się każdym sukcesem. Ja też jestem z nich bardzo dumny - podkreśla Marcin Wengorski, trener zawodniczek z Daleszyc.

Zwyciężczynie finału wojewódzkiego w Kielcach będą reprezentować swój region podczas finału krajowego Coca-Cola Cup, który odbędzie się 7 i 8 czerwca na Rynku Głównym w Krakowie. - W ubiegłym roku dziewczyny zajęły w ogólnej klasyfikacji 7. miejsce. To sukces, zwłaszcza, że w sumie walczyło wtedy 1313 zespołów z całej Polski. Tym razem też nie będzie łatwo, gdyż w finale znajdują się zawsze szkoły mistrzostwa sportowego, dziewczynki chodzące do klas o profilu piłka nożna. Będziemy walczyć z mistrzyniami województw i Polski - mówi Marcin Wengorski.

Warto jednak podjąć ten trud, bowiem nagroda jest wspaniała. Młodzi piłkarze będą rywalizować o wyjazd na obóz treningowy do jednego z najlepszych klubów piłkarskich w Europie - Juventusu Turyn.