Nowoczesna hala widowiskowo-sportowa w Chęcinach otwarta. Pomieści 1300 widzów (zdjęcia)

Dodano: 9 czerwca 2013, 22:01 Autor:

Nowoczesną halę widowiskowo-sportową "Pod basztami” otwarto w niedzielę w Chęcinach.
Tak prezentuje się nowoczesna hala widowiskowo-sportowa "Pod basztami” w Chęcinach. Jej budowa została współfinansowana ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Tak prezentuje się nowoczesna hala widowiskowo-sportowa "Pod basztami” w Chęcinach. Jej budowa została współfinansowana ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. (fot. Łukasz Zarzycki)

- To spełnienie marzeń kilku pokoleń mieszkańców - mówił burmistrz Robert Jaworski. - Wreszcie będzie gdzie trenować - cieszyli się młodzi sportowcy.

Obiekt składa się z części, w której mieści się hala z widownią na 1300 osób, oraz części, w której zlokalizowane jest zaplecze socjalne, administracyjne i pomieszczenia techniczne.

- W tak nowoczesnym obiekcie, o takich gabarytach, mogą się odbywać wydarzenia sportowe i kulturalne - powiedział Robert Jaworski. Hala będzie siedzibą Centrum Kultury i Sportu, a także będą tu trenowały zespoły i kluby sportowe z terenu gminy, jest siłownia, fitness oraz kawiarnia. Co ważne obiekt jest dostępny dla osób niepełnosprawnych. Przy hali powstał także parking na ponad sto samochodów.

W hali będzie można uprawiać różne dyscypliny sportu - piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę, tenis, zapasy, gimnastykę sportową, akrobatykę sportową, badminton i judo.

Na otwarcie hali przyszło około dwóch tysięcy osób. - Dziś patrząc na halę, okazuje się, że obiekt jest nieco za mały - żartował Robert Jaworski. Burmistrz podkreślił, że teren, na którym powstała hala, był wcześniej mocno zaniedbany. - A teraz razem z położonym obok Orlikiem stał się wizytówką miasta i z pewnością będzie tętnił życiem - powiedział.

Po uroczystym przecięciu wstęgi, hala została poświęcona przez biskupa Mariana Florczyka. - Chciałem pogratulować, że doszło do ślubu sportu i kultury. Życzę wam, żeby sport i kultura były na najwyższym poziomie. Niech wszyscy, którzy w wolnym czasie będą tu przychodzić, doznają duchowego odpoczynku - życzył biskup Marian Florczyk.

W korowodzie zaprezentowały się placówki oświatowe, kluby sportowe i zespoły taneczne z terenu gminy. Były występy taneczne i muzyczne oraz pokazy zapaśnicze i karate. W poniedziałek na hali odbędą się pierwsze zawody - finał wojewódzki dziewcząt zawodów "Szczypiorniak na Orlikach”, a za dwa tygodnie - Mistrzostwa Polski Nauczycieli w badmintonie.

Czytaj więcej o:
  • chęciny hala sportowa
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.