Dziewczęta z Daleszyc na trzecim miejscu w Coca Cola Cup 2013

/SAW/
Finał Coca Cola Cup 2013 odbył się na Rynku w Krakowie.
Finał Coca Cola Cup 2013 odbył się na Rynku w Krakowie. coca-cola
Na Rynku w Krakowie zakończył się tegoroczny finał jubileuszowego 15. piłkarskiego turnieju Coca-Cola Cup 2013.

Trzecie miejsce zdobyły dziewczęta z Gimnazjum w Daleszycach, a zawodniczka tej drużyny - Ewa Cieśla została najskuteczniejszą zawodniczką finałów. W decydującym meczu futbolistki z Daleszyc pokonały Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego Szczecin 1:0. Wśród chłopców triumfowała drużyna z Gimnazjum Sportowego w Gliwicach, a wśród dziewcząt Gimnazjum Sportowego nr 2 w Gorzowie Wielkopolskim. Chłopcy z Gimnazjum Małogoszcz zajęli 12 miejsce.

Spośród blisko 3.500 drużyn zgłoszonych do udziału w turnieju 32 najlepsze walczyły o tytuł mistrzowski (16 męskich i 16 żeńskich) na specjalnie na tę okazję zbudowanym boisku z naturalną trawą. W finałach uczestniczyli mistrzowie województw. Nasze województwo reprezentowały dziewczęta z Gimnazjum z Daleszyc i chłopcy z Publicznego Gimnazjum w Małogoszczu. Dziewczyny Daleszyce wygrały grupę, chłopcy z Małogoszcza zajęli w niej trzecie miejsce i nie awansowali do grupy medalowej, gdyż przechodziły do następnej rundy po dwa najlepsze zespoły. W ich grupie grał jednak późniejszy mistrz turnieju - Gimnazjum Sportowe Gliwice. W meczach o miejsca Małogoszcz wygrał najpierw z Gimnazjum Sportowym 4 Zielona Góra 3:1, a potem przegrał z Gimnazjum 3 Brzeg 1:2, Gimnazjum 36 Łódź 1:5, zajmując ostatecznie 12 miejsce w turnieju.

Z kolei w pierwszej rundzie fazy pucharowej dziewczyny z Daleszyc pokonały Zespół Szkół Gimnazjum 3 Jelna 2:1, a w walce o finał przegrały z późniejszym triumfatorem Gimnazjum Sportowym 2 Gorzów Wielkopolski 1:4.

W finale dziewczęta z Gimnazjum Sportowego nr 2 w Gorzowie Wielkopolskim rozgromiły 4:1 rywalki z Gimnazjum nr 48 w Warszawie. Triumfatorki miały w swoim składzie najlepszą bramkarkę turnieju - Joannę Rozmiarek, natomiast najlepszą strzelczynią została Ewa Cieśla z Gimnazjum Daleszyce.

W kategorii chłopców do wyłonienia brązowych medalistów potrzebna była dogrywka. Ostatecznie wygrała drużyna Zespołu Szkół nr 1 w Redzie, pokonując 4:3 Gimnazjum Sportowe nr 57 w Bydgoszczy. W finale najlepsi okazali się reprezentanci Gimnazjum Sportowego w Gliwicach, którzy pokonali Publiczne Gimnazjum nr 4 w Białej Podlaskiej 2:1, strzelając decydującego gola w ostatnich sekundach meczu. Za najlepszego bramkarza uznano golkipera srebrnych medalistów - Patryka Bieleckiego, natomiast najwięcej goli w turnieju strzelił reprezentant zwycięskiej drużyny Patryk Dziczek. Nagrodą główną dla najlepszych drużyn w kategorii dziewcząt i chłopców jest wyjazd na obóz treningowy do jednego z najlepszych klubów piłkarskich w Europie, Juventusu Turyn.

Na krakowskim Rynku nie zabrakło ambasadorów turnieju: piłkarza reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego i aktorki Anny Dereszowskiej.

- Zaskoczył mnie wysoki poziom sportowy meczów - przyznał Robert Lewandowski as Borussii Dortmund, który sam dwukrotnie występował w Coca-Cola Cup. - Jestem przekonany, że wielu spośród grających dziś w Krakowie zawodników, pójdzie w moje ślady. Wszystkim życzę powodzenia i mam nadzieję, że kiedyś spotkamy się na boisku.

Wyniki. Dziewczęta. Faza grupowa. Gimnazjum Daleszyce - Gimnazjum Pysznica 4:0, Gimnazjum Olsztynek -Gimnazjum Daleszyce 1:1, Zespół Szkół Brańsk - Gimnazjum Daleszyce 0:5. Kolejność w grupie. 1. Gimnazjum Daleszyce - 10 kt., 2. Gimnazjum Olsztynek - 10 , 3. Gimnazjum Pysznica - 6, Zespół Szkół Brańsk - 3. Faza pucharowa. Gimnazjum Daleszyce - Zespół Szkół Gimnazjum 3 Jelna 2:1. Półfinał: Gimnazjum Daleszyce - Gimnazjum Sportowe 2 Gorzów Wielkopolski 1:4. O 3 miejsce: Gimnazjum Daleszyce - Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego Szczecin 1:0.

Chłopcy. Faza grupowa. Gimnazjum Małogoszcz - Zespół Szkół nr 1 Reda 0:5, Małogoszcz - Gimnazjum 2 Działdowo 4:3, Małogoszcz - Gimnazjum Sportowe Gliwice 0:3. Kolejność w grupie. 1. Gimnazjum Sportowe Gliwice - 11 pkt. 2. Zespół Szkół 1Reda - 9, 3. Gimnazjum Małogoszcz - 6, Gimnazjum 2 Działdowo - 2. Faza pucharowa: Gimnazjum Małogoszcz Gimnazjum Sportowe 4 Zielona Góra 3:1, Gimnazjum Małogoszcz - Gimnazjum 3 Brzeg 1:2, Gimnazjum Małogoszcz - Gimnazjum 36 Łódź 1:5.

Składy naszych drużyn. Dziewczęta. Gimnazjum Daleszyce: Ewa Cieśla, Weronika Sierpińska, Marta Pietrowska, Karolina Podgórska, Karina Stachurska, Paulina Bednarska, Kamila Komisarczyk, Monika Kaleta, Natalia Kapela, Dominika Górecka. Trener Marcin Wengorski.

Chłopcy. Gimnazjum Małogoszcz: Igor Mazurczak, Konrad Przywała, Karol Krzyżykm, Sylwester Trybek, Michał Malinowski, Bartłomiej Kraus, Filip Borowski, Łukasz Lasota, Grzegorz Jupowicz, Konrad Wijas. Trener Mariusz Lniany.