W Przysusze będzie czwarta liga! Brawa dla Oskara

/SzS/
Piłkarze Oskara Przysucha, na czele z Sebastianem Jurą (na pierwszym planie), zagra w przyszłym sezonie w czwartej lidze S. Szymczak
W ponad 45-letniej historii, Oskar Przysucha jesienią po raz pierwszy zagra w czwartej lidze. Gratulacje dla piłkarzy tego klubu i trenera Ryszarda Pomykały. Szanse na podobny sukces ma jeszcze Sokół Przytyk, który wywalczył prawo gry w barażach.

Oskar Przysucha - Pilica Nowe Miasto 3:1 (0:1) Krzyżanowski, M. Gil, P. Gil - Kalinowski 8.
Goście zapowiadali przed meczem, że przyjechali do Przysuchy zepsuć gospodarzom święto. Potraktowali ten mecz serio i przed przerwą objęli prowadzenie. Potem dość skutecznie rozbijali ataki przysuszan. Dopiero po zmianie stron, gdy Oskar wyrównał, to kolejne gole były kwestią czasu. Po ostatnim gwizdku szampan lał się strumieniami.

Proch Pionki - Zwolenianka Zwoleń 4:2 (2:1), Bolek 3, Wachowicz 32, Michalski 48, Kołodziej 79 z karnego - Jędra 40, Sawicki 62.
Dobre spotkanie w wykonaniu obu zespołów. Szkoda, że Proch zaczął dobrze grać w momencie, gdy stracił szanse na awans.

Iłżanka Kazanów - Gracja Tczów 2:1 (2:0), Dębski 12, Lesisz 18 - Ruszkowski 88 z karnego
W derbach sąsiednich gmin Iłżanka już przed przerwą szybko objęła prowadzenie. O zmianie stron goście zaatakowali i udało im się zdobyć kontaktowego gola pod koniec.

KS Warka - Jodła Jedlnia Letnisko 5:2 (1:0), Grzywna 27, Filipek 52, 69, Jałocha 83, 90 - Cierzuch 50, 73.

Skaryszewianka Skaryszew - Oronka Orońsko 1:1 (1:0), samobójcza - Arak 75.
Oronka remisując w Skaryszewie utknęła na 14 miejscu. Jest to jak na razie miejsce spadkowe.

Plon Garbatka - Sokół Przytyk 0:5 (0:1), Skałbania 18, 53, Lewiński 57, Janiszewski 77, 90 z karnego.
Plon Garbatka podobnie jak Oronka będzie musiał w najbliższych kolejkach powalczyć o utrzymanie w lidze.

Legion Głowaczów - Ruszcovia Borkowice 3:0 (0:0), Fusiek 55, 88, Banach 73,
W 84 minucie Adrian Krupa zobaczył drugą żółtą kartkę i zszedł z boiska. Mimo to Legion jeszcze dołożył jedno trafienie.

Powiślanka Lipsko - Zawisza Sienno 3:0 (1:0), Włoszczak 33, Skorupa 78 z karnego, 90.