Jesteś tu: Strona główna Sport Sport - sporty walki Artykuł

Kamila Porczyk wygrała pierwszy pojedynek w MMA! Zobacz video z walki

Dodano: 17 czerwca 2013, 15:40 Autor:

Związana z Kielcami Kamila Porczyk udanie zadebiutowała w MMA, czyli mieszanych sztukach walki. W pierwszej swojej walce, która odbyła się w niemieckim Darmstadt, w pierwszej rundzie pokonała Janę Wagenhuber.

Kamila Porczyk

Urodziła się 6 lipca 1977 roku w Pionkach, przez wiele lat związana była z Kielcami. Mąż - Bernd Czabaun. Jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Przygodę ze sportem rozpoczęła od akrobatyki, którą trenowała w kieleckiej Tęczy. Największe sukcesy odniosła w fitness - została mistrzynią świata w trzech federacjach. Wygrała też popularny show w Polsacie "Gwiezdny cyrk”. Hobby - taniec, muzyka.

- Z fitnessem byłam związana przez dwanaście lat, w każdej amatorskiej federacji zdobyłam mistrzostwo świata. Już nie miałam motywacji. Szukałam nowego wyzwania, nowej adrenaliny, bo w moje życie, jeśli chodzi o sport, wkradła się pustka. Dlatego, za namową męża, zdecydowałam się na MMA - mówiła nam kilkanaście dni temu Kamila Porczyk.

I dopięła swego. W ostatni weekend zadebiutowała w MMA. Na gali Mix Fight w niemieckim Darmstad pokonała w pierwszej rundzie Janę Wagenhuber. Po ostrej wymianie ciosów sprowadziła przeciwniczkę do parteru i sędzia był zmuszony przerwać ten pojedynek. Zaprocentowały więc treningi, które Kamila Porczyk przeprowadzała między innymi w Kielcach pod okiem Rafała Witkowskiego. Cały czas miała też ogromne wsparcie ze strony męża, który jest wybitnym specjalistą sztuk walki.

Teraz Kamilę Porczyk czeka większe wyzwanie. We wrześniu weźmie udział w prestiżowej gali organizacji Respect, która również odbędzie się w Niemczech.

Czytaj więcej o:
  • kamila porczyk
  • mma
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.