Pół setki kursów - szeroka oferta Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Ostrowcu

Dodano: 2 lipca 2013, 19:40 Autor:

Ponad pół setki kursów przeprowadził już w tym roku na zlecenie Powiatowego Biura Pracy, ostrowiecki Zakład Doskonalenia Zawodowego.
Uczestnicy kursu "Ogrodnik– aranżacja terenów zielonych” zagospodarowali tereny zielone przed budynkiem Domu Pomocy Społecznej na Osiedlu Słonecznym.

Uczestnicy kursu "Ogrodnik– aranżacja terenów zielonych” zagospodarowali tereny zielone przed budynkiem Domu Pomocy Społecznej na Osiedlu Słonecznym. (fot. Archiwum)

Na kursach w ZDZ można uzyskać kwalifikacje w bardzo różnych profesjach, od brukarza, po dekoratora wnętrz oraz nabyć umiejętności... artystycznego szycia firan.

Kursy realizowane na zlecenie Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu przeznaczone są dla osób bezrobotnych, a ich celem jest zdobycie nowych umiejętności, a tym samym zwiększenie szans na znalezienie pracy. Szkolenia składały się z części teoretycznej i praktycznej. Uczestnicy otrzymali materiały dydaktyczne, odzież ochronną, poczęstunek, materiały do zajęć praktycznych.

- W ramach praktyk kursanci wykonali szereg prac, które widoczne są na terenie miasta – mówi Izabela Postula, dyrektor Zakładu Doskonalenia Zawodowego. – Wymienię tylko te ostatnie, jak aranżację i zagospodarowanie terenów zielonych przed budynkiem Domu Pomocy Społecznej na Osiedlu Słonecznym oraz w Parku Miejskim przez "ogrodników” i wykonywanie prac związanych z remontem chodników na terenie Rynku w Denkowie przez "brukarzy, Uczestniczki szkolenia "Artystyczne szycie firan” wykonały piękne firany do pomieszczeń Domu Pomocy Społecznej na Osiedlu Słoneczne oraz dla III Liceum Ogólnokształcącego imienia Władysława Broniewskiego.

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Ostrowcu to największa firma w regionie realizująca szereg projektów unijnych w tym szkolenia zawodowe dla osób niepełnosprawnych, bezrobotnych, rolników i domowników rolników. Dla młodzieży szkolnej Zakład Doskonalenia Zawodowego prowadzi zajęcia pozalekcyjne, kursy zawodowe oraz praktyki zagraniczne w ramach programu "Leonardo da Vinci” oraz Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Czytaj więcej o:
  • ostrowiec szkoła
  • zakład doskonalenia zawodowego ostrowiec
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.