Tragedia w Pilicy. Zniknął w nurcie rzeki

Dodano: 8 lipca 2013, 11:00 Autor:

Od niedzieli prowadzone są poszukiwania 19-latka, który podczas kąpieli w Pilicy zaczął się topić. Zniknął pod lustrem wody, do tej pory nie udało się go odnaleźć.

19-letni mieszkaniec miejscowości Wyborów w gminie Grabów nad Pilicą pojechał w niedzielę wraz z grupą sześciu znajomych nad Pilicę w okolice Kępy Niemojewskiej.

Wybrali trudno dostępne miejsce, częściowo zalane wodą i zarośnięte gęsto krzakami. Część z biwakujących spożywała alkohol.

Do tragedii doszło po godzinie 16, gdy kilka osób postanowiło się wykąpać. Niektóre brodziły po płytkiej wodzie, dwóch mężczyzn zdecydowało się na wejście w głębszy nurt. W pewnym momencie jeden z nich wyszedł na brzeg, drugi natomiast stracił grunt pod nogami i zaczął wzywać pomocy.

- Niestety, żadna z osób znajdujących się na brzegu nie umiała pływać i nie mogła ruszyć na ratunek. Mężczyzna zniknął im z oczu i już więcej się nie pojawił – relacjonowała Patrycja Zaborowska, oficer prasowy kozienickiej policji.

Jako pierwsi zaczęli szukać mężczyzny strażacy z OSP oraz kajakarze, potem poszukiwania prowadzili także płetwonurkowie z Państwowej Straży Pożarnej. Bezskutecznie.

- W poniedziałek akcja poszukiwawcza została wznowiona. Na miejscu pracują policjanci z Kozienic i z Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach z płetwonurkami oraz strażacy – dodała Patrycja Zaborowska.

Czytaj więcej o:
  • śmierć
  • Grabów
  • Kozienice
  • Pilica
  • policja
  • poszukiwania
  • strażacy
  • topielec
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy powiat kozienicki może rozwinąć się gospodarczo?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 37.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.