Basen w Przysusze oblegany przez pływaków

Dodano: 24 lipca 2013, 18:30 Autor:

Nie brakuje chętnych, by skorzystać z pływalni w Przysusze.

– Jest naprawdę świetnie. Dobrze, że mamy w Przysusze taki ładny basen i można z niego korzystać ile się chce – to tylko jedna z wielu opinii, jakie usłyszeliśmy w ostatnich dniach.

Od soboty mieszkańcy powiatu przysuskiego mogą skorzystać z darmowego pływania w basenie. Przychodzą nawet całe rodziny.

OD RANA DO WIECZORA

Basen przy ulicy Dębińskich w Przysusze jest czynny w godzinach 9.00 – 21.00. Na czas rozruchu pływalnia jest w stanie przyjąć około 50 osób na godzinę. Uwzględniając czas konieczny do wymiany grup, pływalnia może przyjąć osiem grup użytkowników dziennie, czyli razem maksymalnie około 400 osób.

- Telefony dosłownie się urywają. Dzwoni wielu chętnych, a rezerwujemy terminy telefonicznie. Trzeba być cierpliwym, bo na wejście nieraz trzeba poczekać - mówi Ewa Żytniak, dyrektor Powiatowego Centrum Sportu i Rekreacji.

Na razie z zaproszenia mogą skorzystać tylko mieszkańcy powiatu, bo jeszcze trwa organizacyjny rozruch basenu. Formalne otwarcie pływalni odbędzie się w połowie września i wtedy poznamy między innymi cennik i zasady korzystania z pływalni, kręgielni, saun i innych atrakcji.

- Już jednak można za darmo korzystać i z saun i z kręgielni, ale wejście jest od godziny 16.00 i trwa do 21.00 – dodaje pani dyrektor.

SPRAWDZIAN DLA WSZYSTKICH

Z basenu już skorzystało prawie półtora tysiąca mieszkańców. Zapytaliśmy o opinie tych, co już skorzystali z pływalni.

- Woda jest doskonała, urządzenia wszystkie dobrze działają. Jeździłem do tej pory na basen do Opoczna, ale ten nasz jest lepszy – mówi pan Wojciech, jeden z kąpiących się.

Jak zaznacza kierownictwo pływalni, pierwszy okres działalności basenu wymaga dobrej organizacji i zdyscyplinowania samego personelu.

- W ostatnich dniach wszyscy pracownicy przechodzą naprawdę solidne szkolenie, ale dajemy sobie radę – dodaje dyrektor Ewa Żytniak.

Na razie do dyspozycji gości są dwa baseny, brodzik, zjeżdżalnia, sauny i kręgielnia. Kawiarnia, bar będą uruchomione później. Umówić się można pod telefonem 375 – 51 – 56. Trzeba na basen zabrać ze sobą czepek, ręcznik, klapki basenowe. Chętni mogą też wziąć okulary pływackie.

Czytaj więcej o:
  • basen
  • pływanie
  • Przysucha
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-357-266

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.