Łączą ich szkoła i Wołosatki. Asia Stefańska i Tomak Kiniosrki – poznaj laureatów Festiwalu Harcerskiego

Dodano: 1 sierpnia 2013, 12:17 Autor:

Asia Stefańska podbiła tegoroczny Festiwal Harcerski w Kielcach, zgodnie uznano ją za największy talent i przyznano złotą jodłę. Srebrną wywalczył Tomek Kiniorski. Oboje są z jednej szkoły z Tulmina i mają tego samego nauczyciela.
Tomasz Kiniorski uważa, że warto podążać za marzeniami i robić w życiu to, co się kocha. Uczy się w jednej szkole z Joanną Stefańską, również tegoroczną laureatką festiwalu. Tomek i Asia dobrze się znają i nawzajem wspierają.

Tomasz Kiniorski uważa, że warto podążać za marzeniami i robić w życiu to, co się kocha. Uczy się w jednej szkole z Joanną Stefańską, również tegoroczną laureatką festiwalu. Tomek i Asia dobrze się znają i nawzajem wspierają.

Joanna Stefańska jako jedyna na tegorocznym festiwalu otrzymała zaproszenie do wzięcia udziału w prestiżowym Festiwalu Piosenki Polsko-niemieckiej w Monachium.

Joanna Stefańska jako jedyna na tegorocznym festiwalu otrzymała zaproszenie do wzięcia udziału w prestiżowym Festiwalu Piosenki Polsko-niemieckiej w Monachium.

Joanna Stefańska z Tumlina zdobyła najwyższy laur – Złotą Jodłę na tegorocznym Festiwalu Harcerskim w Kielcach i została wytypowana do międzynarodowego konkursu. Z Kielc i powiatu kieleckiego jodły zdobył jeszcze jeden młody artysta i trzy zespoły.

JOANNA STEFAŃSKA: - MUZYKA TO MÓJ SPOSÓB NA PRZEŻYWANIE ŚWIATA

W tegorocznym Festiwalu Harcerskim to właśnie Joanna Stefańska została nagrodzona najhojniej. Zdobyła Złota Jodłę w kategorii soliści w wieku 14-16 lat, a także jako jedyna uczestniczka otrzymała zaproszenie na prestiżowy Festiwal Piosenki Polsko-niemieckiej w Monachium.

Edukację muzyczną nad Asią sprawuje, tak jak nad Tomkiem Kiniorskim, również laureatem festiwalu, Agata Macek. Zna laureatkę festiwalu od dziecka i wspólnie z nią przeżywa wszystkie sukcesy. – Asia zaczęła śpiewać już w przedszkolu. Jako czterolatka wystąpiła na scenie po raz pierwszy. Wcieliła się w postać małego kotka i już wtedy było wiadomo, że ma duszę artystki. Swoją pierwszą nagrodę muzyczną otrzymała w wieku 6 lat na konkursie kolęd i pastorałek w Kielcach. Wyróżniono ją także za urok i wdzięk sceniczny - wspomina opiekunka muzyczna Joanny.

Nastolatka cały czas szlifuje swój talent muzyczny. Chodzi do szkoły muzycznej, gra na wiolonczeli, a także śpiewa w zespole Wołosatki. Jak sama przyznaje, udział w festiwalu obfitował w nowe doświadczenia.

- Poznałam wielu niezwykle utalentowanych ludzi, a sam festiwal dał mi dużo radości i dodał pewności siebie – mówi laureatka.

Asia w tym roku zakończyła edukację w Gimnazjum w Tumlinie. We wrześniu rozpocznie naukę w II Liceum Ogólnokształcącym imienia Jana Śniadeckiego w Kielcach w klasie o profilu matematyczno-fizycznym. Poza szkołą i muzyką interesuje się też fotografią.

– Ostatnio stawiam pierwsze kroki z profesjonalnym sprzętem. Lubię robić zdjęcia, coraz intensywniej interesuję się sztuką fotografii – przyznaje dziewczyna. Agata Macek, która opiekuje się dziewczyną zwraca uwagę także na uzdolnienia humanistyczne dziewczyny. – Asia potrafi doskonale interpretować teksty literackie. Szczególnie dobrze wypada w deklamacji – chwali nastolatkę pani Agata.

Asia wiąże swoją przyszłość z muzyką. – To jest moja pasja i sposób na przeżywanie świata. Chciałabym zajmować się muzyką profesjonalnie i występować na scenie – mówi laureatka festiwalu. Agata Macek dodaje, że dziewczyna jest nie tylko wybitnie utalentowana, lecz także bardzo pracowita. – Asia ma wiele zajęć, z którymi świetnie sobie daje radę. Potrafi pogodzić obowiązki ze swoją pasją. Jest także bardzo otwarta i lubiana w towarzystwie – mówi o swojej podopiecznej pani Agata.

TOMEK KINIORSKI

Tomek Kiniorski zdobył w tegorocznym festiwalu harcerskim srebrną jodłę w kategorii soliści wokaliści.

- Śpiewam właściwie od zawsze, ale dopiero niedawno postanowiłem spróbować swoich sił na konkursach. Występ na 40. festiwalu harcerskim w Kielcach okazał się najważniejszym z nich. To mój największy sukces, a śpiewanie w amfiteatrze i zdobycie jodły sprawiło mi ogromną radość. Poza tym poznałem wiele ciekawych osób i dużo się nauczyłem, dzięki warsztatom z profesjonalistami. Na pewno będę z ciepłym sercem wspominał festiwalowy czas – mówi Tomek.

Agata Macek, która uczy Tomka muzyki, a także dba o jego edukację wokalną. - Tomasz jest ogromnie utalentowany muzycznie. Gra na różnych instrumentach: na pianinie, wiolonczeli, a także na gitarze. Jeszcze jako uczeń podstawówki śpiewał w zespole ludowym Małe Tumlinianki, był też członkiem chóru. Moja praca Tomkiem skupia się wokół jego talentu i kształtowania osobowości muzycznej.
Tomek wciąż rozwija swój talent. Chodzi do szkoły muzycznej, prowadzi scholę w Tumlinie, ostatnio dołączył do składu Wołosatek. - Mam za sobą już kilka wyjazdów z zespołem. Każdy z nich sprawił mi ogromną frajdę i utwierdził w przekonaniu, że warto było walczyć o to, żeby znaleźć się w jego składzie – mówi zdobywca Srebrnej Jodły.

Oprócz muzyki, Tomka pasjonuje się także chemia. Gimnazjalista ma nadzieje, że w przyszłości uda mu się połączyć obie pasje, gdyż zarówno jedno, jak i drugie, sprawia mu niemałą satysfakcję.

PODZIĘKOWANIA

Agata Macek podkreśla ,że pomogli im bardzo dyrektor gimnazjum w Tumlinie Barbara Domagała, a także Szczepan Skorupski, wójt gminy Zagnańsk. - Oni nieustannie nas wspierają i pomagają w realizowaniu marzeń dzieci. Bardzo im dziękujemy – mówi nauczyciel, opiekun obu laureatów.

Czytaj więcej o:
  • kielce festiwal harcerski
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.