Turniej piłki nożnej na Igrzyskach Polonijnych. Graczy obserwuje dyrektor sportowy Korony Kielce! (video, zdjęcia)

Dodano: 4 sierpnia 2013, 21:02 Autor:

Rozpoczął się turniej piłkarski. Najwyższe zwycięstwo odniósł zespół z Ukrainy. Dwóch młodych zawodników z Kanady obserwuje Andrzej Kobylański z Korony Kielce.
Pamiątkowe zdjęcie Polonii Toronto w przerwie meczu z innym kanadyjskim zespołem Lakeshore United. Polonia prze-grała 1:3.

Pamiątkowe zdjęcie Polonii Toronto w przerwie meczu z innym kanadyjskim zespołem Lakeshore United. Polonia prze-grała 1:3. (fot. Łukasz Zarzycki)

Piłka nożna na XVI Światowych Letnich Igrzyskach Polonijnych Kielce 2013

W niedzielę rozpoczął się turniej piłkarski na XVI Światowych Letnich Igrzyskach Polonijnych. Pierwsze mecze rozegrały drużyny z Argentyny, Kanady, Ukrainy i Rosji. W kilku z nich występowali zawodnicy mający związki z Kielecczyzną.

W pierwszym dniu piłkarskiej rywalizacji doszło do ciekawej konfrontacji dwóch drużyn z Kanady. Polonia Toronto przegrała 1:3 z Lakeshore United II.

TATA POCHODZI Z KIELC

W zwycięskim zespole występował między innymi Dawid Szlęzak, który ma związki z naszym regionem i jak mówił, chętnie odwiedził ziemię świętokrzyską. - Urodziłem się w Kanadzie, ale mój tata Artur pochodzi z Kielc. Jest tutaj na meczu, razem z ciocią i bratem. Cieszę się, że przyszli nas dopingować, to dodatkowo motywuje do dobrej gry - mówił 20-letni Dawid Szlęzak, który gra w piłkę w Kanadzie. Oczywiście, na bieżąco śledzi też wyniki Korony.

OBSERWOWANI PRZEZ KORONĘ

Lakeshore United wystawił w tym turnieju dwa zespoły - do lat 18 i 21. Grającym prezesem tego klubu jest Piotr Polański. - Do Kielc przyjechaliśmy z wielkimi nadziejami. Z tego co widziałem, grają dobre drużyny z Ukrainy, Czech i Argentyny. Ale myślę, że jesteśmy w stanie nawiązać z nimi walkę i obronić złoty medal zdobyty dwa lata temu we Wrocławiu - mówił prezes Piotr Polański. W jego zespole nie brak zawodników, którzy występowali w dobrych zespołach w Polsce. - Piotrek Obyrtacz tamten rok spędził w zespole Młodej Ekstraklasy Jagiellonii Białystok, jest Radek Pindiur, który grał w trzeciej lidze. Dwóch zawodników jest teraz obserwowanych przez Koronę Kielce, dokładnie przez dyrektora sportowego Andrzeja Kobylańskiego. Być może zostaną w tym klubie. Jest potencjał w tym zespole i wierzę, że pokażemy to na tym turnieju - dodał Piotr Polański.

Wyniki pierwszego dnia turnieju piłkarskiego

Polonia Argentyna - Lakeshore United I Kanada 3:0 (2:0), Paweł Piywka 2, Fernando Garitonadadia.
Polonia Argentyna: Herman, Oczkowski, Janowski, S. Schor, Bonamino, Barlesi, Marduel, Garitonadadia, Piywka, Wiśniewski, Elizalde, M. Schor, Brojanowski, Konopka, Zaleski, Iwański.
Lakeshore United I: Tyszkiewicz, Krzemiński, Gościniak, Feliksiak, Fiuk, Rocławski, Barańczuk, Pietrzyk, Ch. Najdienow, Rudakiewicz, K. Biernat, S. Biernat, Wrona, K. Najdienow, Paździor.
Skała Mościska (Ukraina) - Zaolzie Beskid Śląski 0:1 (0:0), Nowak.
Zaolzie: Gradek, Goj, Sikora, Szmek, Górecki, Matusik, Cieślik, Baron, Hudzueczek, Schimke, Zitka, Nowak, Śmica, B. Hulboj, M. Hulboj, Basanda.
Skała: Szagalow, Matus, Labuda, Mihajlo, Pluvak, Małaniak, Szwed, Smola, Holowacz, Luc, Pawliw, S. Miciak, Galabud, Barnus, R. Miciak, Iwanoczko, Szubka, Kizluk.
Polonia Toronto (Kanada) - Lakeshore United II 1:3 (0:2), Voller - Pindula, Łowisz, P. Obyrtacz.
Polonia Toronto: Mazurkiewicz, Swol, Żymańczyk, Jurkiewicz, Żuk, Martyniuk, Dwerniecki, Gackowski, Mariusz Kardasz, Marcin Kardasz, Pietrzyk, Skrzypek, Sarbinowski, Voller, Szlachetka, Grabowski, Gulewicz.
Lakeshore II: Sarbinowski, Szlęzak, Kurasz, Krutow, Pindula, Kwiatkowski, P. Obyrtacz, Mosmoldt, T. Obyrtacz, Adamus, Łowisz, Nieznalski, Polański, Zwierzyński, Poprawski, Pilecki, Szewczyk, Piasecki.
Żubr (Rosja) – Żytomierz (Ukraina) 0:13 (0:5), A. Ostrowski 6, Iskra 2, Piotrowski, A. Didienko, R. Didienko, Shur, samobójcza.
Żubr: W. Dworowgi, B. Dworowgi, Użenkias, A. Kopecki, Prokoszyn, Solomakin, W. Kopecki, Kornen, Król, Pietrow.
Żytomierz: Dragan, Radysziński, V. Ostrowski, Nieltin, Krawczenko, Piotrowski, R. Didienko, A. Didienko, Shur, A. Ostrowski, Mikitiuk, Aleksandrow, Iskra, Irmolenko.

Czytaj więcej o:
  • igrzyska polonijne kielce
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Córka słynnego maratończyka gwiazdą Igrzysk Polonijnych

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.