Na trasie Staszów – Osiek wykonano już 60 procent planowanych prac

Dodano: 4 sierpnia 2013, 12:37 Autor:

Na zamkniętym dla ruchu, w maju, niespełna 20 kilometrowym odcinku drogi wojewódzkiej ze Staszowa do Osieka trwają prace. Są one wykonywane na odcinku drogi od strony Staszowa za Karczmą Świętokrzyską.
Na trasie Staszów – Osiek za Karczmą Świętokrzyską, w kierunku Osieka, położono asfalt na jednym pasie drogowym. Do tej pory wykonano ponad połowę planowanych prac.

Na trasie Staszów – Osiek za Karczmą Świętokrzyską, w kierunku Osieka, położono asfalt na jednym pasie drogowym. Do tej pory wykonano ponad połowę planowanych prac. (fot. Agnieszka Kuraś)

Drogowcy do tej pory wykonali poszerzenia poboczy i ich utwardzenie, a także podbudowę drogi. Położono także warstwę wiążącą. W sierpniu będą odbywały się prace związane z wycinką drzew, które do tej pory były wstrzymane ze względu na zlokalizowane tam siedlisko lęgowe ptaków. Drogowcy przygotowują się także do wznowienia remontu w okolicach wiaduktu kolejowego w Osieku. Jak powiedział Maciej Grzeszczak z Rejonu Dróg Wojewódzkich w Staszowie:
- Roboty idą zgodnie z planem. Wykonano już około 60 procent prac na trasie Staszów – Osiek.
Odcinek drogi prowadzący od Staszowa do ośrodka wypoczynkowego w Golejowie, przez cały czas trwania prac drogowych jest przejezdny dla kierowców. Nie ma tam utrudnień w ruchu drogowym.

Oficjalnie trasa ze Staszowa do Osieka ma zostać zamknięta dla ruchu do końca czerwca przyszłego roku. Wykonawcą inwestycji jest „Trakt”, który całość wycenił na prawie 32 miliony złotych. Rozbudowa drogi wojewódzkiej ze Staszowa do Osieka oraz budowa około 2 kilometrowego odcinka obwodnicy Osieka łączącej trasę 765 z drogą krajową 79 (kierunek Połaniec) ma potrwać do października 2014 roku.

Czytaj więcej o:
  • staszów osiek
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Rodzinny piknik pod Galerią Połaniecką

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy jesteś zadowolony z obecnego wyglądu i zagospodarowania terenu przy jeziorze Golejów?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 37.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.