Korona II Kielce przegrała na wyjeździe z Sołą Oświęcim

/SAW/
W meczu trzeciej ligi piłkarskiej dwóch beniaminków Soła Oświęcim pokonała rezerwy Korony Kielce 4:1 (1:0).

Tomasz Wilman, trener Korony:

- To nie był zły mecz w naszym wykonaniu, poza 10 minutami dekoncentracji, gdy po stałych fragmentach gry na początku drugiej połowy straciliśmy dwa gole. Błędy, niestety, kosztują i dziś zapłaciliśmy za nie bardzo drogo.

W meczu trzeciej ligi piłkarskiej dwóch beniaminków Soła Oświęcim zdecydowanie pokonała Korony Kielce. Wszystko rozstrzygnęło się na początku drugiej połowy.

Soła Oświęcim - Korona II Kielce 4:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Paweł Cygnar 25 min., 2:0 Dawid Wadas 49, 3:0 Wadas 55, 3:1 Ivan Marković 78, 4:1 Bartłomiej Sałapatek 84.

Korona: Gugulski 4 - Zawadzki 4, Wrześniewski 4, Bednarski 4, Piwowar (69. Załęcki) - Paprocki 3 (46. Janiec 3), Szmalec 5, Vanja Marković 4, Kotarzewski 3 (46. Ivan Marković 4), Trojanowski 6 - Angielski 3 (54. Przybyła 2)

Soła: Talaga - Jamróz, Sałapatek, Wadas, Stanek (59. Domański) - Cygnar, Ząbek, Stróżak (42. Gleń), Dynarek, Janeczko (51. Jasiński) - Snadny (72. Knapik )

Kartki: czerwona: Maciej Załęcki (82 min. Korona - faul), żółte: Bednarski (Korona), Snadny (Soła). Sędziował Radosław Wilk (Kraków). Widzów: 800.

Nie udała się kieleckiej drużynie wyprawa do Oświęcimia na mecz z innym beniaminkiem. Gospodarze niesieni dopingiem licznej publiczności odnieśli pewne zwycięstwo, strzelając wszystkie gole głową, a trzy po stałych fragmentach gry.

Ale nie był to jednostronny mecz jak sugeruje wynik. W pierwszej połowie to drużyna Tomasza Wilmana miała przewagę i wiele okazji, ale niestety, żadnej nie potrafiła wykorzystać. A mieli je Karol Angielski, Piotrek Paprocki i Jakub Kotarzewski. W dodatku w 25 minucie Korona nadziała się na kontrę zakończoną strzałem w poprzeczkę, ale przy odbitej piłce najszybciej znalazł się Paweł Cygnar i umieścił ją w siatce.

Po zmianie stron Korona jeszcze odważniej ruszyła do przodu, ale szybko straciła dwie bramki. Najpierw środkowy obrońca gospodarzy Dawid Wadas pokonał Bartosza Gugulskiego uderzeniem głową po rzucie rożnym, a kilka minut potem wykorzystał dobrą centrę z rzutu wolnego.

Korona próbowała jeszcze walczyć i strzeliła bramkę na 3:1 po tym jak po dośrodkowaniu Mateusza Jańca piłkę przedłużył Michał Przybyła, a w siatce umieścił Ivan Marković, ale w 82 minucie za faul czerwoną kartkę otrzymał Maciej Załęcki i kielczanie znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. W dodatku właśnie po tym właśnie faulu Załęckiego Korona straciła czwartą bramkę i było właściwie po meczu.