Serwis jest częścią portalu echodnia.eu

Twoje miasto

Jedzenie i zabawa » Jedzenie i zabawa

dodano: 13 sierpnia 2013, 17:52

tagi:kielce literatkakielce restauracjakielce rynek

Literatka – kolejny lokal przy kieleckim Rynku

/esw/

Przy kieleckim Rynku w tym roku powstało już kilka restauracji i kawiarni. Kolejny lokal ma być utrzymany w klimacie międzywojnia.

Przy kieleckim Rynku prawdopodobnie w drugiej połowie sierpnia ruszy Literatka.

Przy kieleckim Rynku prawdopodobnie w drugiej połowie sierpnia ruszy Literatka.

(Dawid Łukasik)

Przy kieleckim Rynku prawdopodobnie w drugiej połowie sierpnia ruszy Literatka – zakład gastronomiczny z wyszynkiem. Ma być utrzymany w klimacie 20-lecia międzywojennego, a jego znakiem rozpoznawczym ogromny wybór alkoholi.

Literatka powstaje przy ulicy Koziej 2. Do okresu międzywojnia ma nawiązywać nie tylko wystrój, ale też menu i cała gama alkoholi, między innymi takich, jakimi przed wojną delektowali się Julian Tuwim i Witkacy. Oprócz tego w lokalu będzie można napić się Zielonej Wróżki, czyli absyntu, którego produkcja i sprzedaż były przez długie lata zakazane w Europie.

Kuchnia również będzie w przedwojennym stylu. Nie zabraknie zimnych przekąsek, jak śledzie czy sardynki. W menu znajda się też między innymi tatar i flaki. Dania mają być świeże, a karta będzie się często zmieniać.

Literatka to kolejny lokal, który w tym roku powstanie przy kieleckim Rynku. W ostatnich miesiącach ruszyły tu Kawiarnia Pod Herbami, Rozmaryn i Stary Browar. W sumie działa tu obecnie 9 restauracji i kawiarni, w tym dwa bary fast-food z kebabem. Ale dla kolejnego na pewno znajdzie się miejsce, bo ostatnio o wolny stolik przy Rynku trudno. Literatka będzie już 10 lokalem działającym przy Rynku.

Polecane

katalog najlepszych lokali

Zobacz na głównej

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press sp. z o.o. 2001-2015