Świętokrzyskie | Radomskie

Twoje miasto

Jesteś tu: Strona główna Jedzenie i zabawa Jedzenie i zabawa Artykuł

Literatka – kolejny lokal przy kieleckim Rynku

Dodano: 13 sierpnia 2013, 17:52 Autor:

Przy kieleckim Rynku w tym roku powstało już kilka restauracji i kawiarni. Kolejny lokal ma być utrzymany w klimacie międzywojnia.

Przy kieleckim Rynku prawdopodobnie w drugiej połowie sierpnia ruszy Literatka – zakład gastronomiczny z wyszynkiem. Ma być utrzymany w klimacie 20-lecia międzywojennego, a jego znakiem rozpoznawczym ogromny wybór alkoholi.

Literatka powstaje przy ulicy Koziej 2. Do okresu międzywojnia ma nawiązywać nie tylko wystrój, ale też menu i cała gama alkoholi, między innymi takich, jakimi przed wojną delektowali się Julian Tuwim i Witkacy. Oprócz tego w lokalu będzie można napić się Zielonej Wróżki, czyli absyntu, którego produkcja i sprzedaż były przez długie lata zakazane w Europie.

Kuchnia również będzie w przedwojennym stylu. Nie zabraknie zimnych przekąsek, jak śledzie czy sardynki. W menu znajda się też między innymi tatar i flaki. Dania mają być świeże, a karta będzie się często zmieniać.

Literatka to kolejny lokal, który w tym roku powstanie przy kieleckim Rynku. W ostatnich miesiącach ruszyły tu Kawiarnia Pod Herbami, Rozmaryn i Stary Browar. W sumie działa tu obecnie 9 restauracji i kawiarni, w tym dwa bary fast-food z kebabem. Ale dla kolejnego na pewno znajdzie się miejsce, bo ostatnio o wolny stolik przy Rynku trudno. Literatka będzie już 10 lokalem działającym przy Rynku.

Czytaj więcej o:
  • kielce literatka
  • kielce restauracja
  • kielce rynek
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Brak ankiety.

Informacje z Twojego powiatu

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.