Serwis jest częścią portalu portal regionalny

Sport Świetokrzyskie » Sport - sporty walki

dodano: 13 sierpnia 2013, 19:28

tagi:KSZO Ostrowiec ŚwiętokrzyskiOgólnopolska Olimpiada Młodzieżyostrowiec boksSebastian Gierada

Bokser KSZO Sebastian Gierada w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

/waf/

Z pięciu świętokrzyskich pięściarzy występujących w półfinałach turnieju na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łodzi tylko Sebastian Gierada z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wywalczył awans do finału.

Sebastian Gierada w czwartek stoczy finałową walkę na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łodzi. Na zdjęciu z trenerem Eugeniuszem Ciochem.

(Rafał Soboń)

We wtorek w hali MOSiR w Łodzi odbyły się walki półfinałowe chłopców. Awans do nich wywalczyło 5 naszych zawodników.

Jako pierwszy w ringu zaprezentował się Sebastian Gierada (50 kg) z KSZO Ostrowiec Św., który po dramatycznym pojedynku, w którym otrzymał dwa ostrzeżenia i raz był liczony, jednogłośnie na punkty pokonał Natana Konszewicza (Czarni Słupsk).

Niestety, później już było gorzej. W kategorii 60 kg Patryk Hedhili nie wyszedł do ringu do Adriana Jachimowicza (OSiR Suwałki). Powodem był uraz ręki ostrowczanina.

W kategorii do 75 kg Karol Tracz z KSZO musiał uznać wyższość Adriana Jury (Ring Wolny Toruń), przegrywając 1:4.

W serii popołudniowej walk półfinałowych dwaj kielczanie stoczyli wyrównane pojedynki ze swoimi rywalami, zakończone jednak ich porażkami. W kategorii do 52 kg Sebastian Karyś (RUSHH) przegrał jednogłośnie z Patrykiem Woźniakiem (Sport Club Lublin) 0:5, a w kategorii do 80 kg Mateusz Kaczmarczyk (RUSHH) uległ 2:3 Dawidowi Witosławskiemu (KS Cristal Białystok).

W środę odbędą się walki finałowe dziewcząt, w których w kat. 48 kg wystąpi Sara Domagała ze Skalnika Wiśniówka, a w czwartek o złoty medal OOM będzie ubiegał się Sebastian Gierada.

Forum

  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. 2001-2014