11. Coss Rowerowy w Ulanowie. Dopisała pogoda oraz frekwencja (zdjęcia)

Konrad SINICA [email protected]
Zawodnicy wystartowali spod hotelu Galicja
Zawodnicy wystartowali spod hotelu Galicja Konrad Sinica
Cross w Ulanowie po raz kolejny przyciągnął tłumy entuzjastów sportów rowerowych. W niedzielnych zawodach wystartowało ponad 200 zawodników z całego regionu. Zmaganiom sprzyjała piękna słoneczna pogoda.

W tym roku na starcie stanęło ponad 200 miłośników jazdy rowerem. Głównie byli to zawodnicy z naszego regionu, ale nie zabrakło sportowców ze Śląska, Krakowa, a nawet Stuttgartu. Uczestnicy mieli do wyboru dystanse o długościach 20, 30 i 50 kilometrów.

PIASZCZYSTE ODCINKI

- Ogólnie trasa jest dość wymagająca - mówi Roman Pokora, główny organizator crossu. - Nawet na 20-kilometrowym dystansie były trudne piaszczyste odcinki

Na dystansie 50 kilometrów zwyciężył Łukasz Małaszowski, któremu udało się pokonać niełatwą trasę w czasie 1 godziny i 50 minut. Drugie miejsce zajął Wojciech Pyjor, a trzeci był Daniel Sudoł. Wśród kobiet najszybsza była Urszula Bogacz. Na drugim miejscu dojechała Maria Sobiło. Trzecie miejsce na podium zajęła Róża Linek.

W klasyfikacji mężczyzn startujących na dystansie 30 kilometrów pierwsze miejsce zajął Bartek Kaczorowski. Drugi był Andrzej Sobiło. Na trzeciej pozycji uplasował się Arkadiusz Gierak. Wśród pań triumfowała Elżbieta Gaj. Tuż po niej na mecie pojawiła się Danuta Wójcik. Trzecie miejsce na podium należało do Bożeny Złamaniec.

Na dystansie 20 kilometrów najszybszy był Mateusz Czajka. Jako drugi linię mety przekroczył Zbigniew Skrzypek. Trzecie miejsce zajął Grzegorz Siembida. W gronie kobiet pierwsze miejsce zdobyła Katarzyna Pyjor. Jako druga dojechała Aleksandra Wójcik. Trzecie miejsce zajęła Mariola Kawa.

PODWÓJNE SZCZĘŚCIE

Emocje nie opadły nawet po zakończeniu crossu. A to za sprawą losowania nagród dla uczestników. Do wygrania były atrakcyjne rowerowe gadżety, a nagrodą główną był rower górski. Nowym "góralem" odjechał z Ulanowa Janusz Wołoszyn z Wólki Tanewskiej. To był dla niego wyjątkowo szczęśliwy dzień, bo chwilę wcześniej wylosował rowerowy kask.

Podczas podsumowania zawodów wręczano też puchary dla najmłodszego i najstarszego uczestnika zawodów. Te nagrody otrzymali 6-letni Maksymilian Modrzewski oraz 79-letnia Zofia Wołoszyn.