Serwis jest częścią portalu echodnia.eu

Twoje miasto

Jedzenie i zabawa » Jedzenie i zabawa

dodano: 23 sierpnia 2013, 17:05

tagi:kielce złoty smok

Restauracja Złoty Smok rusza w Kielcach

/esw/

Restauracja Złoty Smok w Kielcach otwiera się w sobotę 24 sierpnia przy ulicy Zagórskiej. Zjemy tu prawdziwe dania orientalnej kuchni. Na start za pół ceny.

Khoi Nguyen Hoang zaprasza do swojej nowej restauracji Złoty Smok, przy ulicy Zagórskiej 20 w Kielcach.

Khoi Nguyen Hoang zaprasza do swojej nowej restauracji Złoty Smok, przy ulicy Zagórskiej 20 w Kielcach.

(Dawid Łukasik)

Złoty Smok, to nowy kielecki lokal, w którym spróbujemy między innymi "pho”, "nem cuon” czy "bun cha” – tradycyjnych dań kuchni Chin i Wietnamu, jakich do tej pory w naszym mieście nie było. Otwarcie w sobotę o godzinie 11. Na cały weekend właściciel przygotował dla klientów nawet 50-procentowe rabaty.

- Chcę pokazać kielczanom i wszystkim, którzy odwiedzają to miasto, swoją kulturę i zaprosić na dania, których do tej pory nie można było tu zjeść – mówi pochodzący z Wiatnamu Khoi Nguyen Hoang, który na kieleckim rynku gastronomicznym działa już od 15 lat. Prowadzi przy Dużej restaurację A Dong Quan.

W menu Złotego Smoka znajdziemy między innymi zupę "pho” – zbliżoną do rosołu, z wołowiną, kurczakiem, makaronem ryżowym oraz ziołami. Kolejne nowości to "nem cuon”, czyli warzywa z gotowanym mięsem zawijane w papier ryżowy, podawane ze specjalnym sosem i makaronem ryżowym oraz "bun cha” – grillowana wieprzowina podawana na gorącym półmisku z sosem i sałatką.

Czym nowy lokal chce przekonać do siebie gości? - Kielczanie są coraz bardziej otwarci na kuchnie różnych zakątków świata. Ja również chcę zaproponować coś nowego, niepowtarzalnego. I wiem, że takich nowości klienci oczekują i szybko je docenią. Ale najważniejsze, że będą to oryginalne, tradycyjne dania w przystępnych cenach. Nie trzeba jechać do Chin czy Wietnamu, by ich spróbować. W restauracji pracuje doświadczony zespół kucharzy. Sam jestem kucharzem, więc dbam, by wszystko smakowało tak, jak w regionie, z którego pochodzę – podkreśla Khoi Nguyen Hoang.

Wystrój Złotego Smoka również nawiązuje do kultury orientu. Czerwono-czarne ściany w dwóch przestronnych salach zdobią między innymi malowidła, lustra i obrazy, a gości w lokalu wita stojący na barze posążek Buddy. W restauracji nie zapomniano także o najmłodszych, dla których przygotowano specjalny stolik oraz menu skomponowane dla mniejszego smakosza. Lokal będzie czynny od 10 do 20, a w weekendy do 22 lub 23. Restauracja przyjmuje też zamówienia na dania na wynos oraz w dostawie.

Polecane

katalog najlepszych lokali

Zobacz na głównej

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press sp. z o.o. 2001-2015