KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski przegrał z Hutnikiem Nowa Huta. Bijatyka na stadionie

Rafał SOBOŃ
Porażka 0:1 KSZO 1929 Ostrowiec z Hutnikiem Kraków w cieniu zamieszek na stadionie. Kibice KSZO zaatakowani przez fanów Hutnika.

Andrzej Paszkiewicz (trener Hutnika Kraków):

- Pierwsza połowa była pod nasze dyktando. KSZO ograniczał się praktycznie tylko do wybijania piłki. Szkoda, że w drugiej połowie dominował taki styl z obu stron. Dla mnie abstrakcją jest sytuacja z końcowych minut. Nie wiem jakim cudem kibic z Ostrowca znalazł się na boisku, a po chwili przy nim już była grupa z Krakowa. Nie służy to żadnej z drużyn, które się odbudowują. Obserwator był bliski przerwania tego meczu.

Hutnik Kraków - KSZO 1929 Ostrowiec 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Michał Guja 40 min.

Hutnik: Jacaszek - Antoniak (74. Czgnarowicz), Bienias, Ochman, Jagła (65. Cieśla), Serafin, Guja, Gamrot, Lampart (60. Zdziński), Nwachukwu (85. Lubera), Świątek

KSZO 1929: Dudek 4 - Sarna 4, Lasocki 4, Gruszka 3, Dylewski 3, Sulima 2 (46. Kijanka 2), Dryka 3 (46. Skwarliński 2), Sudy 4, Gardynik 3 (76. Żak nie klas), Dziadowicz 4, Hołody 4 (68. Gehman nie klas)

Kartki: żółte: Ochman, Bienias (Hutnik). Sędziował: Michał Fudala (Brzesko). Widzów: 700.

Mecz w Krakowie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy dominowali do 20 minuty. Wówczas spotkanie zostało przerwane z powodu sporego zadymienia po odpaleniu rac przez fanów Hutnika. Po wznowieniu gry, goście zaczęli śmielej poczynać sobie na boisku. W 40 minucie zostali jednak skarceni. Po kontrze, z dystansu uderzył Michał Guja, a piłka odbijając się od poprzeczki przekroczyła linię bramkową.

AWANTURA NA TRYBUNACH

W drugiej połowie najważniejsze wydarzenia miały miejsce poza boiskiem. W 85 minucie kibice KSZO zostali zaatakowani przez fanów Hutnika. Nie obyło się bez bijatyki. Policja interweniowała dopiero po kilku minutach. Na boisku wynik nie uległ już zmianie, choć w 71 minucie piłka po rzucie rożnym Hutnika znalazła się w siatce, sędzia odgwizdał jednak faul na Arnoldzie Dudku.