Dramat w ciemnościach! Karambol z autami i furmanką. Młoda kobieta nie żyje. Trzy osoby ranne! (WIDEO, zdjęcia)

Dodano: 4 września 2013, 20:44 Autor:

Wypadek koło Ostrowca. 24-latka nie żyje

W środę około godziny 20.30 doszło do tragicznego karambolu na drodze z Ostrowca Świętokrzyskiego do Sienna, tuż za granicami miasta. Zginęła 23-letnia kobieta, trzech młodych mężczyzn jest ciężko rannych. Wszystkie poszkodowane osoby jechały furmanką. To mieszkańcy Sarnówka i Dębowej Woli. Zginął też koń. W czwartek poznaliśmy więcej faktów dotyczących wypadku. Okazało się, że wszyscy mężczyźni jadący furmanką byli… pijani.
Ratownicy i strażacy bardzo długo reanimowali młodą kobietę, ale zmarła ona po przewiezieniu do szpitala.

Ratownicy i strażacy bardzo długo reanimowali młodą kobietę, ale zmarła ona po przewiezieniu do szpitala. (fot. Anna Śledzińska)

Do tragedii doszło w Nowej Dębowej Woli, na nieoświetlonej drodze prowadzącej z Ostrowca Świętokrzyskiego w kierunku Sienna.

- Jadący w kierunku Sienna, 40- letni mężczyzna prowadzący samochód kia typu SUV, rozpoczął manewr wyprzedzania jadącego w tym samym kierunku, nieoświetlonego zaprzęgu konnego – informuje Ewa Libuda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.- W czasie gdy przebywał na sąsiednim pasie, otarł się o bok nadjeżdżającego z naprzeciwka volkswagena - taksówkę.

W tym momencie rozpoczął się dramat. Kia odbite od taksówki uderzyło z ogromną siłą w furmankę i dachowało na poboczu drogi. Z wozu konnego nie zostało praktycznie nic, roztrzaskał się na wiele drobnych kawałków. Resztki desek porozrzucane były na odcinku kilkudziesięciu metrów.
Poszkodowane zostały cztery osoby, jadące wozem. Trzej mężczyźni – bracia - mieszkańcy Dębowej Woli w wieku 21, 25 i 30 lat oraz jadąca z nimi 23- letnia kobieta, mieszkanka Sarnówka.

– Na miejscu reanimowana była jedna osoba, trzy inne zostały wcześniej zabrane do szpitala – informował na miejscu zdarzenia młodszy brygadier Robert Sobczyk z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.
Ratownicy z pogotowia i strażacy długo walczyli o życie młodej kobiety. Reanimacja na miejscu trwała kilkadziesiąt minut. Po dowiezieniu do szpitala, jeszcze przez pół godziny lekarze próbowali uratować jej życie, ale niestety 23- latka zmarła.

Po zderzeniu z wozem Kia dachowała, ale kierowcy nic poważnego się nie stało.

Po zderzeniu z wozem Kia dachowała, ale kierowcy nic poważnego się nie stało. (fot. Anna Śledzińska)

Jej towarzysze przebywają w szpitalu i ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Są poobijani, mają połamane nogi.

- Zaprzęg prowadził 21 – latek, mający ponad 2 promile alkoholu w organizmie – mówi Ewa Libuda. – Kierowcy samochodów byli trzeźwi.

Pod wpływem alkoholu byli także pozostali jadący wozem mężczyźni. Taksówkarzowi i kierowcy kia nic poważnego się nie stało. Koń wypadku nie przeżył, a droga jeszcze przez kilka godzin była zablokowana.

Policja prowadzi dochodzenie, które odpowie na pytanie, kto zawinił tej tragedii.

Czytaj więcej o:
  • ostrowiec świętokrzyski wypadek
Zobacz inne artykuły
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
  • Sprawdź gdzie otrzymasz najtańszy kredyt!​

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.