Pracownicy starachowickiej firmy Animex oddali krew dla chorego Dawida

Dodano: 6 września 2013, 14:36 Autor:

Ponad 40 pracowników starachowickiej firmy Animex zgłosiło się na akcję oddawania krwi dla chorego dziecka jednego z pracowników.
Krew dla Dawida Borowca oddaje Rafał Jagieło, kolega ojca chorego chłopca.

Krew dla Dawida Borowca oddaje Rafał Jagieło, kolega ojca chorego chłopca. (fot. Monika Nosowicz-Kaczorowska)

Z potrzeby serca

Była to już druga akcja oddawania krwi, w którą zaangażowali się pracownicy firmy, w której pracuje Bartłomiej Borowiec, tata czteroletniego Dawida. Dziecko od prawie półtora roku choruje na białaczkę limfobiotyczną. Teraz chłopiec pilnie potrzebuje krwi.

Pomoc zaoferowali pracownicy Animexu i to oni już drugi raz sprowadzili ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Kielc. Pierwsza akcja oddawania krwi odbyła się w sierpniu. 6 września ambulans ponownie zaparkował przy ulicy Składowej. Chęć oddania krwi zadeklarowało ponad 40 osób.

- Zobaczyliśmy ogłoszenie, że można pomóc dziecku oddając krew i przyszliśmy. Wiemy, że to syn jednego z pracowników, ale osobiście go nie znamy. Przyszliśmy, bo jak tylko ma się taką możliwość, to trzeba pomóc – mówili Piotr Piórczyk i Sławomir Kępa czekając na swoją kolej.

- Ojciec Dawida to mój serdeczny kolega. Chciałem oddać krew za pierwszym razem, kiedy była ambulans, ale się nie załapałem. Zależało mi, żeby dziś się udało, tym bardziej, że wszyscy koledzy z mojej grupy już to zrobili. To nie żadne poświecenie tylko obowiązek – stwierdził Rafał Jagieło.

Kolejna akcja oddawania krwi dla Dawida została zaplanowana na 4 października. Swój udział zapowiedzieli kolejni pracownicy.

Choroba jak cios

U Dawida Borowca i jego rodziny gościliśmy przy okazji odwiedzin Patrycji Wróbel z Fundacji Dziecięca Fantazja. Patrycja Wróbel przywiozła chłopcu mnóstwo zabawek, miedzy innymi tor Hot Wheals, zestaw ”Mała farma” oraz zdalnie sterowany samochód, który dla trzyletniego wówczas Dawida ufundowała Kasia Cichopek.

Dawid zmaga się z chorobą od prawie półtora roku. Zachorował nagle. Jego choroba spadła na rodziców jak grom z nieba, zwłaszcza, że mały nigdy nie chorował. Rósł zdrowo, pięknie się chował. W maju zeszłego roku dostał zapalenie spojówki. Mama zaprowadziła go do przychodni. Dziecko dostało leki przeciwzapalne i zapalenie minęło. Kilka dni później chłopiec podczas spaceru zaczął skarżyć się na ból nogi. Później pojawiła się gorączka. Dawid znów trafił do przychodni, lekarka skierowała dziecko na badania. Wyniki były niezbyt dobre i Dawida wysłano do szpitala. Po kolejnych badaniach dziecka wykryto ostrą białaczkę limfoblastyczną, na szczęście we wczesnym stadium. Węzły chłonne nie zostały zaatakowane. Dawid dostał chemię. Reemisja nastąpiła już po dwóch tygodniach, ale leczenie trwa nadal.

Teraz potrzebna jest krew. Kto chce pomóc Dawidowi oraz innym osobom, które potrzebują pomocy może oddać krew w każdy wtorek w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach w godzinach od 8.30 do 12.15.

Czytaj więcej o:
  • dawid borowiec
  • starachowice oddawanie krwi
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 82.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0-801-164-279

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 42106419

Napisz na Skype: interwencje

Serwisy społecznościowe

echodnia.eu jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.echodnia.eu jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.